Jak vypěstovat liči z jeho semene?

Liči je sváteční ovoce plné vitamínů. K dispozici od listopadu do ledna je často spojen s oslavami konce roku. Strom, který ji produkuje, se nazývá Liči sinensis (nebo chinensis) a pochází z jižní Číny. Chuť liči je často přirovnávána ke směsi jahody, růže a muškátu. Mimořádně bohaté na vitamín C, liči bojuje proti bolestem hlavy a žaludku. Konzumace 100 g liči poskytuje 80 až 95 % denní potřeby vitamínu C pro dospělého. Toto exotické ovoce přichází ve formě koule s růžovou a šupinatou kůrou. Pod tím je svěží, sladká bílá dužina a uprostřed je hladké, lesklé jádro. Toto zaoblené jádro však teprve čeká na výsadbu! Začněte s klíčením! Zde jsou všechny tipy na pěstování liči z jeho semene.

1) Vypěstujte si liči doma

Liči tropického původu nelze v našich zahradách pěstovat, protože se obává příliš nízkých teplot. Nicméně, může to být docela dobře pěstované uvnitř! Jako každá tropická rostlina i liči prostě potřebuje světloz teplo a D’vlhkost vzduchu. Spojením všech těchto faktorů dohromady brzy uvidíte a pěkný malý stálezelený strom.

Nebojte se, nebudete mít doma obří strom. Opravdu, růst liči je velmi pomalý a bude trvat (velmi, velmi) mnoho let, než dosáhne výšky deseti metrů! Mezitím udělá a velmi pěkná pokojová rostlina !

2) Jak pěstovat jámu liči?

Plantáž :

Začněte tím, že obnovíte neatrofovanou pecku liči (pecka musí být velmi hladká) a z ovoce odstraňte veškerou dužinu. Poté vložte jádro sklenice vody pokojová teplota na 2 dny.

Po těchto dvou dnech ve vodě zasaďte jádro do květináče vlhká, ale odvodněná půda. Tenká, zaoblená strana by měla směřovat nahoru. Nevkládejte celé jádro, protože musí být v jedné rovině! Umístěte hrnec blízko zdroje teplo (ale bez radiátoru) a na slunci, ale bez přímých paprsků. Nejlepší expozice by byla poblíž okna. Substrát udržujte vždy mírně vlhký. Uvidíte účinky klíčení o pár dní později, u nejtěžších dokonce o měsíc.

Údržba :

Liči by se mělo chovat uvnitř, ale můžete jít ven v létě, pokud je chráněna před větrem, její větve jsou křehké. V zimě je možné jej umístit na verandu, pokud není menší než 8 °C. Když se vrátí slunečné dny, vystavování se slunci by mělo probíhat postupně. Zalévání by mělo být pravidelnýprotože substrát nesmí nikdy zcela nevysuší. Není třeba přidávat hnojivo stačí dobrá půda.

Zdroj

Související články:

Avokádo: pěstování avokádového stromu pomocí jeho jámy

Leden na zahradě: co v tuto dobu dělat, chránit a vysévat

Zero waste: zde je ovoce a zelenina, které lze znovu zasadit do nekonečna!

jak prořezávat tento ovocný strom v zimě?

Calamondin: vše, co potřebujete vědět o pokojovém pomerančovníku