Calamondin: vše, co potřebujete vědět o pokojovém pomerančovníku

Pomerančovník Calamondin je snadno pěstovatelný bytový pomerančovník. Je to kříženec mezi kumquatem a mandarinkou. Tento malý keřík může dosáhnout 1 až 2 metrů a jeho kvetení je velmi voňavé, což dodá vašemu obývacímu pokoji ovocnou atmosféru. Jeho hořké, ale jedlé malé citrusové plody dodají vašemu interiéru barvu a šmrnc! Pokud se pěstuje uvnitř, je to proto, že tento pěkný malý keř je velmi chladný. Tato tropická rostlina se ale pěstuje i v zimní zahradě nebo na verandě. Zde je vše, co je třeba vědět o pěstování pomerančovníku calamondinového!

Kdy zasadit pokojový pomerančovník?

Pomerančovník calamondinový se vysazuje a přesazuje na jaře. Je však možné ji vysadit i na konci léta. Pomerančovník calamondin je velmi odolný a vysazuje se v květináčích a uvnitř. V zemi poroste pouze v oblastech se středomořským nebo tropickým klimatem.

Jak zasadit pomerančovník calamondin?

  • Je nezbytné vybrat nádobu s otvorem na dně, aby se zabránilo stagnaci vody.
  • Umístěte na dno květináče drenážní prvek, jako je štěrk nebo hliněné oblázky asi 3 cm.
  • Přineste univerzální nebo citrusovou půdu. Je možné přidat hnojivo.
  • Umístěte keř doprostřed a naplňte jej zeminou.
  • Přesazujte každé 2 až 3 roky do květináče o trochu větším průměru.
pomerančovník Calamondin
Kredity: Pressebereich Dehner Garten-Center / Flickr

Jak udržovat calamondinový pomerančovník?

Zálivka by měla být pravidelná, ale ne přehnaná. Příliš mnoho vody může být pro rostlinu fatální. Chcete-li zjistit, zda keř potřebuje více vody: podívejte se na kmen. Nejtmavší část by neměla být větší než 2 cm na výšku, jinak to znamená, že strom má příliš mnoho vody. Zalévání jednou týdně by mělo stačit, kromě léta, kdy bude potřebovat více vody. Nezapomeňte listy pravidelně rosit, abyste znovu vytvořili tropickou atmosféru.

Plodování probíhá od listopadu do března. V tomto období je možné mezi dvě zálivky přidat speciální citrusové hnojivo. Měli byste vědět, že plody jsou jedlé, ale velmi kyselé, takže křehkým žaludkům se to nemusí líbit.

Žádné prořezávání opravdu není nutné. Keř je však možné vyvážit prořezáváním několikrát ročně. Nezapomeňte ztenčit střed a odstranit špatně umístěné větvičky.

Zdroj

Související články:

Fíkovník: jak prořezávat tento ovocný strom v zimě?

Kadeřavost listů broskvoně: jak se vypořádat s touto ničivou nemocí?

Jak vypěstovat liči z jeho semene?

Jak vypěstovat liči z jeho semene?

jak zasadit, pěstovat a sklízet tento keř