Mandloň čínská: poradenství, výsadba a údržba

Mandloň čínská (Prunus triloba) je nádherný keř s časným jarním kvetením. Je to také jedna z prvních rostlin, která ohlašuje příchod slunečných dnů. V době květu nabízí keř velkolepou krajinu a právě to dělá veškeré jeho kouzlo. Opravdu, na rozdíl od klasického mandloně, který se pro tyto mandle pěstuje, tento neprodukuje jedlé plody. Ale její květy jsou jemně růžové a zdobené velmi dvojitými okvětními lístky. Někdy jsou ve skupinách, někdy sami v podobě bambulek. V městských zahradách je velmi často rozpoznán podle impozantní a oslnivé formy. Zde je několik pěstitelských tipů a rad pro péči o mandlovník čínský.

Kde, kdy a jak zasadit mandlovník čínský?

Pro podporu jejího zakořenění se doporučuje zasadit mandlovník čínský podzim. Pokud si ji koupíte v květináči, je možné ji vysadit na jaře. Přizpůsobí se všechen pozemek v zahradě, i mírně vápenaté. Samozřejmě zvolíme nejlépe kyprou, čerstvou a hlubokou půdu. Mandlovník čínský velmi dobře ozdobí vaši zahradu tam, kde je možné ji nechat keřovitou nebo vést ke stromu. Ale také roste hrnec dokonale zdobí terasy a balkony.

Mandlovník potřebuje hodně slunce, ale bojí se větru. Ideálním místem pro jeho instalaci je tedy světlý, ale chráněný prostor.

Mandlovník čínský umístěte do země do jamky dvakrát větší než je její kořenový bal a zespodu odvodněné. Dělejte to vždy mimo mrazy nebo sucho.

Čínská mandle v květináči :

  • Vyberte si velký hrnec nebo nádobu s otvorem na dně.
  • Přidejte zeminu pro kvetoucí keře nebo jakoukoli jinou univerzální zeminu.
  • Umístěte keř doprostřed a zasypte zeminou.
  • Pravidelně zalévejte.
  • Aplikujte hnojivo na kvetoucí keře na začátku jara.
Čínský mandlovník
Kredity: Dalgial / Wikipedia

Jak udržovat čínský mandlovník?

Zalévání: v zemi se mandlovník čínský zalévá pouze v období sucha. Pro zachování svěžesti je však nezbytné nohu mulčovat. V květináčích musí být ze stejného důvodu zalévání pravidelné.

Hnojivo: Příspěvek hnojiva je zásadní na začátku jara a zejména v prvním roce.

nemoci: v zimě, pokud je to žádoucí, přineste biologický fungicid k léčbě kryptogamních chorob (listových skvrn).

Střih : mandloň čínská opravdu nevyžaduje prořezávání. Jeho větve však můžete zastřihnout (vždy po odkvětu) těsně nad pupenem, abyste harmonizovali siluetu a stimulovali její keřovitý habitus. Odstraňte staré větve, abyste ji omladili.

Prameny: Gerbeaud, chytré zahradnictví

Související články:

Ficus: všechny tipy na péči o tuto krásnou zelenou rostlinu

Okrasný česnek „Purple Sensation“: nádherná fialová trvalka

Bougainvillea: poradenství, výsadba a údržba

jak zasadit, pěstovat a sklízet tento keř

10 tipů pro výrobu krásných květináčů