10 tipů pro výrobu krásných květináčů

To je vše, jaro není daleko a vy si opravdu chcete zpestřit svůj balkon nebo terasu květinami. Už si dokážete představit květinové kaskády zdobící hradby. K tomu budete muset na svých květináčích zapracovat tak, aby vypadaly dobře! Zde je 10 tipů, jak vyrobit krásné květináče.

1) Vyberte si správné odrůdy květin

Odrůdy květin jsou nekonečné. Ujistěte se, že vyberete správný druh podle vašeho regionu, teploty, ale i expozice vašeho balkonu. Pokud jste například na jihu, petúnie budou naprosto v pořádku. Pokud máte severní expozici, zapomeňte na petúnie a obraťte se na fuchsie.

2) Přemýšlejte o alianci

V květináči málokdy máte stejný druh rostliny. Pokud chcete květináč s různými odrůdami květin pro více barvy a tvaru, vyberte rostliny, které mají stejné potřeby. Například rostlinu náročnou na vodu nemůžete zasadit rostlinou, která má ráda suchou půdu.

3) Výběr materiálu

V první řadě se ujistěte, že váš květináč má správnou velikost: široký i hluboký. Rostliny potřebují prostor pro zakořenění. Květináče se dodávají ve všech barvách a materiálech. V závislosti na vašem vkusu a stylu, který chcete svému balkónu dodat, budete mít široký výběr dřevěných, kovových, barevných, střízlivých atd. květináčů.

4) Drenáž

Všechny květináče musí být vyvrtány na dně. Pro správné proudění vody je důležité také přidání hliněných oblázků nebo štěrku. Stojatá voda totiž napadá kořeny a zabíjí rostliny.

5) Kvalitní půda

Na úrovni vývoje rostlin se vše odehrává ze země. V důsledku toho by měl být substrát vybrán opatrně. Pokud jde o květiny, obraťte se například na půdu pro “speciální květinové rostliny”.

Může mi být zakázáno dávat květináče na balkon?
Kredity: stux / Pixabay

6) Vzdálenosti výsadby

Pro dobrý růst rostlin je třeba respektovat určitou vzdálenost mezi rostlinami. Pokud se překrývají, vývoj se nepodaří. Například na květináč o délce 30 cm stačí 3 kbelíky. Zpočátku se bude květináč zdát smutný, ale rostliny ho velmi rychle napadnou!

7) Nespěchejte

I když je jaro za dveřmi, nezačínejte s výsadbou květin, dokud nepominou všechna rizika mrazů.

8) Vyvažte secí stroj

Popusťte uzdu své fantazii nebo se inspirujte fotkami na internetu. Pro pěkný květináč musí být vaše kompozice vyvážené. Pro střed se otočte ke kompaktním rostlinám, vertikálním pro pozadí a visícím v popředí.

9) Různé rostliny

Mezi kvetoucí rostliny vklouzněte výhradně listnaté rostliny (břečťan, máta, coleus atd.). Kromě toho, že přinese určitou harmonii, bude kontrast o to krásnější.

10) Ne všechny barvy jdou dohromady

Nezapomeňte barevně sladit, aby váš květináč nepůsobil efektem opuštěných planě rostoucích rostlin. Monochromy na dvou kontrastech jsou dokonalé. A pak nezapomeňte na bílé květy, které se skvěle kombinují se všemi barvami.

Zdroj

Související články:

10 velmi snadno pěstovatelných venkovních rostlin pro začínající zahradníky!

Schlumbergera: sukulent, který kvete v zimě

16 neobvyklých rostlin k růstu ve vaší zahradě!

Mandloň čínská: poradenství, výsadba a údržba

jak zasadit a udržovat hrnkový olivovník?