jaká práce na jeho údržbě na jaře?

Po ospalé zimě potřebuje trávník trochu provětrat. Práce na zářivém trávníku však začínají naplno až na jaře! Pár kroků, které je třeba udělat, vám umožní vychutnat si váš nádherný trávník, až znovu začnou krásné teplé dny. Zde je práce pro zahradní trávník na jaře!

1) Vystavení se stínu

Trávník vystavený celodennímu slunci riskuje spálení a tím i zežloutnutí. Ideální by bylo, kdyby trávník během dne mohl těžit z podílu stínu a svěžesti. Pokud ne, vyberte si velmi dobrou odrůdu odolného trávníku.

2) Sledujte známky zdraví

Pokud vidíte, že se na vašem trávníku tvoří mech, je to známka příliš vlhké půdy a nedostatku živin. Může to být také kvůli nedostatku slunečního světla. Zapomeňte na síran železitý, který je pro Zemi příliš chemický! Určitě to pěnu odstraní, ale jen na krátkou dobu. K tomu, abyste se toho zbavili, stačí dobrá údržba.

3) Vertikutátor

Vertikutace trávníku spočívá v odstranění zbytků, jako je mech, odumřelá tráva a rostlinné plsti. Vertikutátor také pomáhá zabránit šíření bakterií na vašem trávníku. Existují manuální a motorizované modely pro všechny rozpočty! Během mrknutí oka omladí váš trávník. Vertikutovat stačí dvakrát ročně: na jaře po posledních mrazech a na podzim před prvními mrazíky. Trávník musí být minimálně tři roky starý a předem posekaný.

trávníková pružina
Kredity: Skitterphoto / Pixabay

4) Hnojte trávník

Trávník musíte nějak upravit. Přispějte hnojivem bohatým na dusík, které podpoří obnovu vegetace. Bude také působit na barvu trávníku, který bude zelenější než kdy jindy.

5) Zalévání

Pokud je jaro obzvlášť suché, nezapomeňte trávník dobře zalévat. Toto zavlažování provádějte raději brzy ráno. Váš trávník tak zůstane déle svěží.

Zdroj

Související články:

Hybridní růže: technika k vytvoření nové odrůdy růže!

Plevel je užitečný a není tak špatný. Zjistit proč!

Sloní ucho: tipy na péči a pěstování pro Alocasii

kdy, jak a který ovocný strom prořezávat?

techniky a tipy pro snadné setí trávníku!