techniky a tipy pro snadné setí trávníku!

Slunečné dny se blíží a vy byste si rádi užili svou zahradu, ale především krásný trávník. Co kdybyste začali pěstovat trávníky sami? Neposlouchejte městské legendy, které říkají, že setí trávníku je práce pouze pro profesionály. S trochou odvahy a motivace se zasetí vlastního trávníku stane dětskou hrou! Zde jsou naše tipy, jak snadno vysévat trávník!

Kdy zasít trávník?

Pro setí trávy existují dvě období: jaro a podzim.

  • Na jaře : země si dobře odpočinula a využila deštivých dnů. Když se půda oteplí teplotami a počasí je mírné a dobré několik dní po sobě, je možné zasít trávu.
  • Na podzim : když je země po konci léta ještě teplá. Podzimní vlhkost umožňuje lepší vzcházení. Země ale nesmí klesnout pod 10°C.

Zasejte trávník ve 3 krocích

1) Připravte půdu zpracováním půdy

Zeminu je nutné zpracovat do hloubky cca 10 až 15 cm. Na malou plochu použijte rýč, abyste půdu co nejvíce prokypřili. Na větší plochy se budete muset vybavit kultivačem, případně i traktorem vybaveným jahodami. Čím jemnější půda, tím snadněji váš trávník poroste. Odstraňte kameny a další rostlinné zbytky.

2) Technika setí semen

Po odstranění oblázků a kořenů z půdy ji urovnejte hráběmi. Připravte si semínka a rozdělte je na 2 hromádky (na m2 je asi 30 g semínek).

Stejně jako na obrázku níže zasévejte semena za chodu. Jedna polovina v jednom směru a druhá polovina kolmo k první. Křížový výsev umožňuje lepší rozložení budoucího trávníku. Je možné použít rozmetadlo trávníku nebo upravit zahradu, pokud si to přejete.

3) Poslední gesta: pěchování a polévání

Projeďte válečkem na trávu, aby se semena vyrovnala, a poté poprvé zalijte jemným deštěm. Půda musí zůstat stále vlhká, proto provoz obnovte, pokud půda vyschne. Chůze po trávníku trvá dobré tři týdny! A šest týdnů na první seč. Potěšení ze zahrady se zeleným a hedvábným trávníkem je vaše!

Zdroj

Související články:

Trávník: co funguje na jeho udržení na jaře?

Jarní květiny: jaké kvetoucí rostliny mohu pěstovat na zahradě?

Albizia nebo hedvábný strom: veškeré rady pro výsadbu a údržbu

jaká práce na jeho údržbě na jaře?

jak pěstovat, pěstovat a pečovat o lásku v kleci