vypěstovat avokádový strom z jeho jámy

Avokádový strom je pěstitelsky velmi náročný strom, protože roste v zemi pouze v tropických oblastech. Je však možné pěstovat avokádový strom doma doma. Chcete-li to provést, jednoduše seberte pecku z avokáda (nejlépe organického) zakoupeného komerčně. Je pravda, že to bude trvat dlouho, než získáte první avokáda, ale pěstování tohoto stromu tropického původu zůstává velmi jednoduché a příjemné po celý rok! A jaká hrdost jíst vlastní avokádo!

Pokud se vám kroky pěstování avokáda zdají zdlouhavé, buďte si jisti, že jejich provedení je přesto velmi jednoduché. Není třeba mít speciální zelený palec! A pak vše přijde v pravý čas, kdo ví, jak čekat.

1) Kroky k pěstování avokádového stromu doma:

  • Vyberte dobře velkou pecku z avokáda bez skvrn (bez škrábanců) a vyčistěte ji čistou vodou
  • Ponořte jádro do horké vody (35 až 40°) na 30 minut
  • Vysušte jádro několik hodin na slunci
  • Zasaďte do jámy 4 zápalky nebo párátka a umístěte je na malý květináč, aniž byste se ho dotýkali
  • Udržujte špičatou část jádra směrem nahoru a naplňte sklenici vodou o pokojové teplotě ponořením spodní části jádra
  • Vodu pravidelně vyměňujte
  • Když kořeny dosáhnou 1 nebo 2 cm, zasaďte jádro do květináče naplněného zeminou. Klíčení vyžaduje určitou trpělivost.
  • Zalévejte pravidelně, aniž byste utopili jádro.

2) Zalévání

Zalévání a výsadba jsou dva kroky, které vyžadují práci. Avokádový strom je na začátku růstu žravý ve vodě. Ale čím zralejší bude, tím méně vody bude potřeba. Substrát musí zůstat stále vlhký, ale pozor, ať rostlinu neutopíte! Nedostatek vody způsobí žloutnutí nových listů. Pro odvodnění je možné na dno květináče přidat hliněné oblázky nebo štěrk.

3) Umístění mého avokádového stromu

Avokádový strom potřebuje slunce a hodně světla. Umístěte jej blízko okna. Ven je možné dát od května do září, kdy pomine nebezpečí mrazů. Zbytek roku může doprovázet vaše pokojové rostliny. V období růstu je možné přidat tekuté hnojivo nebo kompost, ale to zůstává volitelné. V létě si dejte pozor na komáry. Přesazování bude provedeno na jaře, když se strom bude cítit stísněně. Aby se objevily první listy, bude zapotřebí trpělivosti.

4) Sklizeň avokáda

Přestože první výhonky dorazí velmi rychle, na pravé avokádo si budete muset počkat 8 až 10 let. Jeho olistění však bude zdobit váš interiér nebo terasu na mnoho let. Avokádový strom je velmi pěknou pokojovou rostlinou. Neváhejte vyrobit několik rostlin a užijte si tyto zelené rostliny. Nevyhazujte pecky ani semínka! Recyklujte ovocné stromy! Mimochodem, funguje to s většinou citrusových plodů.

Věděl jsi ? : avokádo je výborný prostředek na potlačení chuti k jídlu. Díky obsaženým mastným kyselinám rychle dává mozku těch, kdo ji jedí, signál sytosti! A s průměrným obsahem 7 % vlákniny je avokádo ideálním partnerem pro bouřlivý tranzit! Ať žije zahradnictví!

Citronovník v květináči, chtěl bys?

Kapary: tipy na výsadbu, pěstování a péči

sázení, pěstování, ošetřování a sklizeň