3 tipy, jak zabránit ptákům, aby jedli vaše třešně!

Je známo, že ptáci jsou velkými milovníky třešní a zvláště raných. Někdy nebudete mít čas si svou produkci užít, protože ptáci už všechno sežrali! Jako všechny ovocné stromy jsou i třešně napadány všude. Ale nepropadejte panice, existují řešení, jak udržet ptáky daleko od vašich stromů a vašich budoucích plodin. Samozřejmě vám vždy nabízíme přírodní řešení, která jsou především bezpečná pro zvířata! Opravdu by byla škoda neochutnat plody své dlouhé hodiny dřiny. Poškození ptáků však nepřipadá v úvahu, jen jim zabránit v sežrání vašeho ovoce. Zde jsou 3 tipy, jak udržet ptáky daleko od vašich třešní.

1) Naftalínové kuličky

Naftalínové kuličky přicházejí ve formě malých bílých kuliček. Používaly ho naše babičky k odpuzování molů, ale také k provonění prádla. Je to však také skutečný odpuzovač ptáků, protože nemají rádi zápach, který z něj vychází. Chcete-li to provést, vezměte plastové lahve, vytvořte otvory po délce a vložte naftalínové kuličky dovnitř. Zavěste lahve na větve stromů a máte hotovo. Ptáci se již nepřiblíží k vašim třešním!

2) Plašiče

Nemluvíme o plašičích CD nebo kočičích hlav, které se umisťují v blízkosti stromů, protože nejsou v žádném případě účinné proti ptákům. Místo toho si pořiďte tenkou polypropylenovou pásku, která děsí ptáky zvukovými vibracemi, které vydává. Stačí natáhnout stuhu mezi dva stromy. Ptáci pak budou překvapeni a jejich instinkt je odvede od vaší úrody. Budou si myslet, že mají co do činění s predátory.

3) Síť proti ptákům

Nejklasičtější metodou zůstávají velké sítě proti ptactvu. Model 10m x 10m může pokrýt celý strom. Vyberte kvalitu: síť musí být pevná a vyrobená z pleteného nylonu. Křehká síť se skutečně velmi rychle roztrhne. Buďte opatrní, tato metoda vyžaduje, abychom každý den kontrolovali, zda se do ok sítě nezachytil pták. Pokud ptáka spatříte, co nejdříve ho osvoboďte, jinak může zemřít vyčerpáním. Po sklizni také nezapomeňte odstranit sítě. Konečně, ptáci a třešně jdou ruku v ruce.

třešně
Kredity: Bru-nO / Pixabay

Na zahradě je mnoho druhů ptactva: vrabci, sýkory, červenky, holubi, pěnkavy, vlaštovky… Ochrana zahradního ptactva je důležitá. Živí se hmyzem (housenky, slimáci atd.) a používají se v krmítkách pro ptáky. Neváhejte jim tedy nainstalovat krmítko se slunečnicovými semínky, bobulemi nebo kuličkami tuku (které ptáčci milují), vodou, boudičkou (ptačí budkou) k zavěšení na sloupek kmene. Všichni ptáci jsou důležití. Některé druhy jsou zastoupeny více než jiné, zejména vrabec domácí. Koneckonců, tito roztomilí ptáčci jsou zahradníkovi přátelé, když mu tito hmyzožravci pomáhají zbavit se škůdců. Takže i když nám někdy kradou úrodu, krmení zahradních ptáků zůstává důležité. A vy, který ptáček vám připadá obzvlášť roztomilý?

Zdroj

Související články:

25 nápadů na ptačí budky a krmítka pro ptáky

Ptáci: 10 keřů a keřů pro jejich umístění

Birdhouse: jak ji postavit a nainstalovat?

sázení, pěstování, ošetřování a sklizeň

vše o těchto ovocných stromech