zasejte semena pomeranče, citronu a jiného kyselého ovoce

Účelem výsadby semínek pomeranče nebo citronu ve skutečnosti není mít doma strom, ale získat pěkný dekorativní keř! Samozřejmě, pokud máte zahradu a klima vašeho regionu to umožňuje, je docela možné ji znovu zasadit, abyste získali strom. V rodině citrusů nejsou jen pomeranče nebo citrony! Můžete zkusit zasadit semínka bergamotu, kaffir lime, yuzu nebo třeba poncirus. S touto metodou bude plodnost dlouhá (mezi 7 a 8 lety), ale keř velmi rychle vyroste a bude ozdobou vašeho obývacího pokoje! Objevte způsob, jak správně zasít citrusová semínka.

Jak zasít citrusová semínka?

1) Nejprve budete muset sbírat semena čerstvý ze sezónních a zvláště velmi zralých plodů, protože nezralá semena plodů mají nízkou klíčivost. Semínka musí být neporušené (bez prasklin) a nepoškozené. Musí být krásné, ale také dostatečně velké na semínka. Pečlivě je umyjte nezanechávají žádné stopy ovocné dřeně. K zahájení klíčení, použití Studený je nutné. Chcete-li to provést, vložte semena na 15 dní do chladničky, pokud pocházejí z vaší zahrady. Při výsevu je ponořte do vlažné vody. Pokud jste si ale ovoce koupili v supermarketu, už prošlo chladnou komorou.

2) Vyberte hrnec s otvorem na dně a průměrem asi 10 cm. Umístěte na dno a drenážní vrstva například hliněné koule nebo štěrk. Poté naplňte nádobu zalévací zemina „speciální výsev“ do 1 cm od okraje. Může to být také směs univerzální zeminy do květináčů a rašeliny. Nejdůležitější je, aby substrát byl měkké a vzdušné.

3) Navlhčete substrát a vysejte 4 semena 1 cm hluboko. Poté povrch zhutněte.

4) Hrnec by měl být umístěn v mírné místnosti kolem 25 °C. Místnost by měla být světlá, ale bez přímého slunečního záření na rostlinu. voda pravidelně. Pokud je chladněji, přikryjte hrnec igelitovým sáčkem jako bariérou. V takovém případě nezapomeňte jednou denně větrat. V zimě se zálivkou zpomalíme.

5) Po dvou až třech týdnech zakořenění bude umístěn na místo a jistě uvidíte, jak se objeví dva děložní lístky. Když se objeví první dva „pravé“ listy, trvale odstraňte ochranný plastový sáček.

6) Rostlinu zalévejte jednou až dvakrát týdně při mlžení listů dešťovou vodou. Hnojivo není nutné.

pomeranče pomerančovník
Kredity: Hans / Pixabay / zahradníci zeleninové zahradnictví bylinky

Přesaďte mladé rostliny

Když jsou vaše sazenice v pořádku založeno v hrnci a že mohou být manipulováno bez rizika jejich poškození je přesaďte. Každá sazenice by měla být přesazena do květináče o průměru 10 až 12 cm naplněného směsí 2/3 zeminy z květináče a 1/3 zahradní zeminy. Výsadba je důležitým krokem.

Když vaše rostliny dosáhnou výšky 20 až 30 cm, bude nutné přistoupit k druhá transplantace v ještě větších květináčích.

Pokud je někdy plánujete zasadit do země ve vašem zahradazačněte je tvrdnout, když dosáhnou výšky 70 cm.

Výsev citrusových plodů je změna oproti sázení rajčat, fazolí, salátů, mrkve a dalších „klasických“ zeleninových zahrad! Život zahradníka je krásný, že?

Zdroj

Související články:

Jak vypěstovat liči z jeho semínka?

Propojená zahrada: technologie ve službách rostlin!

Zero waste: zde je ovoce a zelenina, které lze znovu zasadit do nekonečna!

vše o těchto ovocných stromech

jak mít na zahradě krásné mirabelky