sázení, pěstování, tipy na péči a sklizeň

Fíkovník je středomořský strom pocházející z teplých podnebí. To je důvod, proč se ve Francii nepěstuje všude, protože nesnáší teploty pod -10 °C. Fíkovník je krásný okrasný strom se zářivými listy, jehož listy mohou měřit až 30 cm. Plodování je vhodné pouze v jižních oblastech a na jihozápadě. Venku je možné uvažovat o skleníku, ale výsledek nebude tak úspěšný. Zjistěte, jak pěstovat fíkovník.

Kdy a jak zasadit fíkovník?

Tento strom pro dobrý růst nevyžaduje zvláštní typ půdy. Ale pokud možno drenážní a teplá půda jí stále umožní růst a bude se snáze udržovat. Fíkovník potřebuje dobré slunce a teplé počasí. Musí být také chráněna před studenými větry, které se vyskytují během zimy. Neexistuje žádný konkrétní termín pro výsadbu fíkovníku. Nejlepší však zůstává na jaře s jižní expozicí. Přidejte dobře shnilý kompost a oblázky nebo hliněné oblázky na dno díry, abyste zlepšili odvodnění.

Jak pěstovat a udržovat fíkovník?

Pro přemnožení fíkovníků je nutné během léta provádět řezy s větvemi jiného fíkovníku. V poměrně horkém klimatu bude nutné vydatně zalévat, když se objeví první plody. Pro dobré větvení je také nezbytné správné prořezávání. Musí se provést těsně po zimě před objevením prvních poupat.

Fíkovník je nejlepší zasadit do země ke spíše slunné zdi. Stejně dobře však poslouží v květináči na vegetaci terasy nebo balkonu.

Je to strom, který může chytit různé druhy chorob, jako je mozaika, šedá hniloba nebo korálová choroba. Nejčastější ale zůstává napadení šupináčem fíkovým a mouchou fíkovou, což jsou škůdci, kteří strom nejvíce ovlivňují.

fíkovník
Kredity: Jurgal / iStock

Sklizeň fíků

Fík z fíkovníku po utržení již nedozraje. Musí se tedy sklízet ve zralosti, tedy když je spíše vláčný, barevný a dobře vynikne. Ovoce se také musí rychle sníst. Fík lze v lednici uchovávat pouze dva dny. Je to potravina, která se dá konzumovat různými způsoby: syrová, v marmeládě, vařená, pečená jako příloha k drůbeži nebo i sušená.

Související články:

Mišpule: výsadba, péče a sklizeň mišpulí

Mirabellier: jak mít na zahradě krásné mirabelky

Broskev a nektarinka: vše, co potřebujete vědět o těchto ovocných stromech

Věděl jsi ? Jíst fík je také jíst vosu!

vyrůst z jámy broskvoň