Jabloň: výsadba, prořezávání, údržba a sklizeň

Jabloň je nejznámější ovocný strom, nejběžnější v zahradách a nejvíce ceněný pro své plody. Navíc je díky němu možné mít sezónní jablka od července do října podle odrůd, i když je nyní najdeme celoročně. Mnoho sadů je plné jabloní, protože rostou snadno po celé Francii, i když se trochu bojí vysokého tepla. Jabloň má přirozeně krásnou zaoblenou korunu. To se věkem trochu rozšíří a může pak dosáhnout více než 10 m. Zde je vše, co je třeba vědět o pěstování jabloní.

Kdy a jak pěstovat jabloň?

Jabloň se zásadně sází na podzim, aby mohla zakořenit v zimě. Lze ji však sázet na jaře, kdy již nehrozí mrazy, a v létě, s výjimkou velmi horkých dnů. Slunce je pro jabloň nezbytné, aby mohly růst plody a vylézat květy. Kromě toho je vhodné ji zasadit do půdy odvodnění a potřebuje pravidelnou zálivku po dobu dvou let po výsadbě.

Abyste měli jablka, musíte je alespoň zasadit dvě jabloně. Ve skutečnosti jabloň není samoplodný. Pokud je však prostor na zahradě opravdu problém, stále existují samosprašné jabloně. Vaše jabloň pak nebude muset být opylována jinou jabloní, aby přinesla ovoce.

Jak udržovat jabloň?

Prořezávání jabloní je důležitým krokem. Velikost je opravdu zásadní stimulovat vzhled jablek. Na konci zimy mimo období mrazů bude proto nutné provést plodový řez. Navíc použijte hnojivo pro ovocné stromy, aby se zlepšila plodnost stromu. Důrazně se doporučuje hnojivo ve formě granulí, které se umístí pod zem.

jabloň
Kredity: Jules_Kitano / iStock

Potenciální choroby jabloní

Ovocné stromy, jako je jabloň, jsou často postiženy houby. Nejznámější chorobou je strupovitost jabloní, která napadá strom ještě před sklizní plodů. Přítomnost choroby je zaznamenána, když jsou jablka jiné barvy. Pokud se objeví v tuto dobu, není pro sklizeň žádný problém. Na druhou stranu, pokud je strupovitost přítomna dříve v sezóně, je nutné strom ošetřit a nerozšíří se na další ovocné stromy. Uschlé listy na konci sezóny dobře posbírejte a zvažte jejich zničení, abyste zabránili tvorbě strupovitosti ve zbytku zahrady. Naštěstí preventivní kúra na bázi kopřivového hnoje nebo směsi Bordeaux může jeho vzniku zabránit. Jablka může postihnout i hniloba nebo monilie. V tomto případě je léčba podobná jako u strupovitosti.

Skladování jablek

Jablka se v zimě docela dobře udržují v dřevěných bednách na suchém, větraném a tmavém místě. Správná skladovací teplota je mezi 5 a 10 °C. Pokud nasbíráte ovoce spadlé na zem, je třeba ho rychle sníst, protože ho opad oslabil a moc dlouho nevydrží.

Související články:

Mišpule: výsadba, péče a sklizeň mišpulí

Mirabellier: jak mít na zahradě krásné mirabelky

Citrus: zasejte pomerančová jádra, citronová jádra a další kyselé ovoce

vyrůst z jámy broskvoň

sázet, pěstovat a starat se o věčné věky