sázet, pěstovat a starat se o věčné věky

Anaphalis je vytrvalá rostlina schopná odolat nejméně obdělávanému a nejméně bohatému prostředí. Díky tomu je dokonalým spojencem pro začínající zahradníky nebo pro komplikované zahrady na úrovni terénu. Tato rostlina je častěji nazývána nesmrtelnou Virginie. Jeho drobné květy silně připomínají jinou rostlinu: slaměnku italskou. Naučte se, jak zasadit, pěstovat a starat se o Everlasting Everlasting.

1) Kde, kdy a jak pěstovat anaphalis?

Ideální doba pro kultivaci anaphalis je na podzim, a to zejména během měsíců října a listopadu. Je to rostlina, která se velmi snadno pěstuje, protože se přizpůsobuje na jakýkoli typ půdy, dokonce i na tu nejchudší. Navíc, pokud si můžete vybrat, bude preferovat chudé nebo písčité půdy. Pokud je však půda bohatá, nebude to problém. Jediné, co anaphalis opravdu vyžaduje, je maximální jas. Na stranu expozice nezapomeňte rostlinu umístit za bílého dne.

Pokud jde o výsadbu, neexistují žádná zvláštní opatření. Vykopejte díru asi 20 cm hlubokou a nainstalujte tam patku. Poté otvor vyplňte zbytkem zeminy a přitom ručně pěchujte.

Dobré vědět : je možné sázet na jaře, ale v tomto případě musí být zálivka po výsadbě pravidelná.

virginia věčná anaphalis
Kredity: s1llu / iStock

2) Jak zachovat věčnost Virginie?

Anaphalis ve skutečnosti nevyžaduje údržbu, protože ve volné přírodě přežívá velmi dobře sám. Jediná věc, kterou můžete dělat pravidelně, je velikost, jednou za rok. Jednoduše odstraňte odumřelé větve a odkvetlé květy, jak to rostlina potřebuje.

Rostlinu je také možné množit cvičením divize. Chcete-li rostlinu rozdělit, stačí ji na podzim vykopat a rozdělit. Poté přesaďte nové rostliny. Je to rychlé a snadné!

3) Potenciální nemoci a paraziti

Věčný věčný je proto odolný vůči suchu a chudým půdám, což z něj činí ideální rostlinu pro skalky. A tím to nekončí, protože tato poměrně výjimečná rostlina nezdá se, že by byl náchylný k nemocem. Navíc se škůdci o jeho listy nezajímají.

Jabloň: výsadba, prořezávání, údržba a sklizeň

Divoké květiny: setí, pěstování a údržba