6 neuvěřitelných a zářivých rostlin, které se objevují v zimě!

Zima zdaleka není nudnou a nepříjemnou krajinou na pohled. Naopak zahradu oživují krásné odrůdy rostlin, na které možná nejsme zvyklí po zbytek roku přicházet. To je možné zejména díky jejich okázalým barvám, zářivým listům nebo jednoduše jejich postavení. Tento seznam rostlin vám jistě poskytne nápady pro vaše další plantáže. Zde je 6 neuvěřitelných a zářivých rostlin, které se objevují v zimě!

1) Blue Spurge

Pryšec modrý je nádherná, velmi odolná rostlina, jejíž namodralé listy sublimují zimní krajinu. Pro dobrý růst vyžaduje suchou půdu.

Euphorbia characias pryšec modrý
Kredity: Zaizev / iStock

2) Peníze papeže

Jeho kulaté, stříbřité olistění vždy překvapí. Papežská měna je originální rostlina, která velmi dobře přežívá v chladném a suchém prostředí. Navíc se velmi často vyskytuje v kyticích sušených květin. Buďte opatrní, slimáci mají tuto rostlinu velmi rádi.

Lunaria annua papežská mince
Kredity: Milosz_G / iStock

3) Tibetský ostružiník

Tibetský ostružiník dokonale splyne se zimní krajinou, protože jeho bělavá barva mu dodává mrazivý nádech. Jeho lehce stříbřité listy budou odrážet světlo a vaši zahradu rozzáří tisíci světly.

Rubus thibetanus Tibetský ostružiník
Kredity: neznámé / wiki

4) Dřín oranžový

Dřín cornus sanguinea ‘Winter Beauty’ se odlišuje od ostatních odrůd dřínu. Jeho okázale zbarvené větve osvětlují krajinu podzimními barvami uprostřed zimního období. Všimněte si, že preferuje suché a vápenaté půdy.

cornus alba
Kredit: gardendata/iStock

5) Sedum ‘Herbstfreude’

Výhodou sedumu je, že nevyžaduje žádnou péči. Kompaktní portské, jeho hnědá květenství odolávají celou zimu. Od začátku jara budete mít také možnost vidět její růžové květy.

edum x telephium 'Herbstfreude'
Kredity: Andrey Zhuravlev / iStock

6) Calamagrostis ‘Karl Foerster’

Trsy této travnaté rostliny dodají vaší zahradě objem. Pozor, suché strniště nezapomeňte v únoru dobře seříznout, protože výhony se vyvíjejí velmi rychle a můžete se rychle ocitnout v napadení touto rostlinou.

Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster zimní
Kredity: wikipedie

6 keřů, které můžete pěstovat, abyste mohli každou sezónu obdivovat růžové květy

Co je to odolná rostlina?