Divoké květiny: setí, pěstování a údržba

Polní květiny jsou malé směsi semen z různých odrůd. Barevné, někdy voňavé, nabízejí krajinu bukolickou i divokou zároveň. Jsou také velmi oblíbené, protože nabízejí skvělou alternativu k jednoduché trávě a zároveň mají sílu přitahovat a krmit včely, motýly a další drobný hmyz užitečný pro rozvoj biodiverzity. Obdivujeme je na jaře a vyžadují velmi malou údržbu. Zde jsou naše tipy pro pěstování polních květin.

Jak pěstovat polní květiny?

Kdy zasít: ideální doba pro výsev jednoletých květinových směsí je na jaře od března do června. U směsí víceletých květin provádíme výsev od března do října.

Kde zasít: ideální je a směs zeminy a písku. V květináči půda pro kvetoucí rostliny podpoří růst.

Vystavení : slunný

Jak zasít: Zasej svá semínka za běhu po malých hrstkách a pomalu, aby se sazenice křížily a získaly se homogenní povrch. Poté udusejte válečkem (nebo dlaní u květináčů), aby semena přilnula k půdě a voda v jemném dešti.

polní květiny
Kredity: Peter Swan / iStock

Jak pečovat o polní květiny?

Zalévání: venku, pokud není déšť příliš přítomen, nezapomeňte pravidelně zalévat své polní květiny. Hrnec, voda jednou týdně.

Střih : pro zachování estetiky vaší malé louky, odstraňujte vybledlé květy a stonky za pochodu.

Na zahradě : Pokud jste květiny zaseli venku, budete muset jednoduše posekat jednou ročně, když rostliny půjdou semen, aby se podpořily přesetí přírodní. Nezapomeňte však suchou trávu rychle uklidit, protože hrozí zúrodnění půdy a luční květy příliš bohaté půdy nemají rády.

sázet, pěstovat a starat se o věčné věky

Myosotis: setí, výsadba, pěstování a údržba