Jak udržet zahradu v zimě zářivou?

Když přijde zima, je to pro rostliny na zahradě pořádná rána. Vzhledem k tomu, že půda je studená a vlhká, rostlinám ve skutečnosti neumožňuje vzkvétat. Ty proto spí, aby se v létě vrátily s větší silou. Existují však velmi odolné tipy a rostliny, které dokážou vaši zahradu rozzářit i uprostřed zimy! Zde jsou všechny naše tipy, jak udržet zahradu v zimě zářivou.

1) Vybarvěte své rostliny

Chcete-li vyšperkovat chladnou zimní krajinu, hrajte si s barvami! Můžete skutečně dosáhnout nádherných kontrastů se sněhem, mlhou a nízkou oblačností sezóny. Za tímto účelem se obraťte na bobule keře jako hloh, cesmína, jasan horský, vřetena nebo dokonce skalník. Červené nebo oranžové bobule přinesou barevné doteky, díky nimž bude krajina teplejší.

Berry keře nejsou jediné, které zahradu zbarví. Některé sukulenty jako odrůda Sedum (rozchodník zahradní) jsou zvyklé na drsné prostředí a zachovají si své barvy! Nezapomeňte na barevná dřeva jako u některých stromů: vrby, vrby (přezdívané král zimy), lísky, svídy, břízy, tibetské třešně… Kmeny a větve jsou grafické i barevné.

holly rostliny zimní nový rok
Kredity: Scoobers / iStock

2) Stálezelené rostliny

Stálezelená rostlina má stálezelené listy. Tyto rostliny si proto udržují své listy jasně zelené během všech měsíců roku, dokonce i v zimě. Takže přemýšlejte o předvídání chladného období během letní sezóny výsadbou keřů, živých plotů, keřů s listy různých textur a různých odstínů zelené! Poradíme vám: kapradiny, buxus, vavřín třešňový Otto Luyken, oliva posvátná, břečťan, osmanthus, jehličnany nebo dokonce photinia.

photinia
Kredity: jackmac34 / Pixabay

3) Zimní květiny

Ano, existují květiny, které kvetou v zimě! Tyto odolné trvalky nejen zbarví váš venkovní prostor svými živými květy, ale také přinášejí různé vůně, které naplní celou vaši zahradu vůní. Jsou zde květiny, ale i kvetoucí keře. Neváhejte a nainstalujte si na zahradu: brambořík, maceška, sněženky, čemeřice, vřes, dafne, zimní keř, vilín, dřín… Mrazu můžete nechat i poslední květy růží nebo hortenzií, které v krajině vymrznou.

Cyclamen
Kredity: armennano / Pixabay

4) Grafické rostliny

Jak grafické, tak barevné, některé rostliny vám umožní strukturovat vaši zahradu a zároveň ji učinit zářivější. a bodlák modrý, azurit, physalis nebo echinacea dokonale se přizpůsobí mrazu a sněhu a zároveň učiní vaši zahradu krásnější! Myslete také na miscanthus a jeho stříbrné uši, které budou vypadat velmi dobře, když se blíží oslavy konce roku.

modrý květ bodláku
Kredity: strecosa / Pixabay

5) Stříhejte o něco později

Poslední malý tip, jak rozzářit vaši zahradu v zimě: odložit prořezávací práce ! Než se rozhodnete je ořezat a vyčistit, využijte své rostliny na maximum. Poté je nechte zcela vyschnout. Tyto větve pak můžete obnovit a vyrobit sušené kytice nebo potpourri.

bříza
Kredity: Pixabay

Mýdlový strom: výsadba, pěstování a údržba

6 keřů, které můžete pěstovat, abyste mohli každou sezónu obdivovat růžové květy