Myosotis: setí, výsadba, pěstování a údržba

Pomněnka je jemná modrá květina, která se velmi dobře hodí k ostatním barevným květinám v obrubách nebo na záhonech. Může být také spojena s malinou, aby odvrátila červy, které napadají tuto rostlinu. Modrou pomněnku, kterou najdeme v podobě rostlin v zahradních centrech, známe všichni, ale uvědomte si, že pokud zkusíte výsev, její kvetení se může lišit od bílé přes fialovou až po růžovou. Sít lze do země, ale i do sadbovače: něco na jarní zpestření teras a balkonů! Zde jsou všechny naše tipy pro výsev, sázení, pěstování a péči o pomněnky.

Jak pěstovat pomněnku?

Výsev semen pomněnky:

Kdy zasít: ideální doba k výsevu semen pomněnky je mezi jaro a léto, od dubna do srpna. Výsev do květináčů a indoor bude probíhat od dubna do června a venkovní výsev od června do srpna.

Kde zasít: pomněnce se daří v bohaté, chladné a dobře odvodněné půdě. Má také rád hnojiva na bázi hnoje. Pozor, je to květina, která se sama přesemí, takže se může rychle stát invazivní. Nicméně výsadba v květináči to pomáhá kontrolovat.

Vystavení : částečný stín pro horké oblasti a sluneční expozice pro ostatní.

Jak zasít: položte svá semena na povrch země a sotva zakrýt. Voda v jemném dešti. Ujistěte se, že teplota je mezi 15 a 20 °C. Ideální je zasít ve školce.

Transplantace: když si všimnete, že kořeny začínají pokrývat stěnu květináče, můžete je nainstalovat na zahradu.

nezapomeň na mě
Kredity: lior2 / iStock

Venkovní výsadba:

Kdy zasadit: výsadbu pomněnek je vhodnější provádět u podzim.

Jak zasadit: zpracujte půdu rytím. Pak už jen namočit nohu pomněnky do pánve s vodou a rostlinu zasaďte do země. Udusejte a zalijte jemným deštěm. Nezapomeňte umístit každou rostlinu 30 cm od sebe.

Vnitřní výsadba do květináčů:

Kultura pomněnek je zcela přizpůsobena našim interiérům. Stačí si vybrat propíchnutý hrnec na dno a přidejte vrstvu hliněných oblázků. Poté do poloviny květináče přidejte zeminu z květináče, umístěte rostliny pomněnky (15 cm mezi každou rostlinu u květináče), zakryjte zeminou z květináče, poté lehce udusejte a zalijte vodou. Květinová kultura je nejlepší způsob, jak omezit množení rostlin.

Jak si zachovat pomněnku?

Pomněnka nevyžaduje zvláštní péči. U rostlin v květináčích zalévejte pravidelně, ale bez přebytku. V zemi zalévejte pouze v období velkých veder. Po zbytek roku by měl déšť stačit.

Chcete-li stimulovat nové květy, zvažte odstranit odkvetlé květy Jak se věci vyvíjejí.

Divoké květiny: setí, pěstování a údržba

Pupalka: setí, výsadba, pěstování a údržba