Mák: setí, pěstování a péče

v kategorie červených květůnajdeme mák! Jeho oslnivá barva na zahradě rychle upoutá pozornost. Mák, který obsahuje, je známý svými uklidňujícími vlastnostmi, díky kterým se mák stal symbolem klidu a útěchy. A k tomu všemu,Tato půvabná, ale divoká květina se velmi snadno zasévá. Zde jsou všechny naše tipy na výsev a péči o mák.

Jak pěstovat mák?

Výsev máku:

Kdy zasít: ideální doba pro výsev máku je na jaře. Začít můžete zhruba koncem března, ale na oteplení je lepší počkat do dubna. Pro nejteplejší oblasti je možné sít na podzim v září.

Kde zasít: je lepší vysévat mák přímo na místo, protože nepodporuje přesazování (nebo je velmi obtížné). Preferuje suché, chudé, kamenité a dobře odvodněné půdy.

Vystavení : plné slunce.

Jak zasít: před zasetím máku zvažte odplevelení. Pro sazenice v květináčích postačí použít jemnou zeminu smíchanou s pískem. Venku nebo uvnitř je technika stejná: semena rozprostřete na povrch, ručně udusejte a zalijte jemným deštěm.

Hrnec by měl být vyvrtán a obsahovat drenáž (štěrk nebo hliněné oblázky).

Transplantace: není doporučeno.

mák
Kredity: Goja1 / iStock

Jak udržovat mák?

Tato jemná květina nevyžaduje zvláštní péči. Není rustikální, ale Velmi dobře snáší sucho..

Po výsevu zalévejte pravidelně až do vzejití, ale bez přebytku a vyhýbání se stojaté vodě. Když se objeví první velké listy, bude nutné sazenice proředit. Jen měj jedna rostlina každých 5 cm.

V zemi zalévejte pouze v období velkých veder. Po zbytek roku by měl déšť stačit.

Chcete-li stimulovat nové květy, zvažte odstranit odkvetlé květy Jak se věci vyvíjejí.

Stejně jako pomněnka se i mák přesemí. Dávejte pozor, aby se na zahradě nestal invazivním. Pěstování v květináčích nebo květináčích pomáhá kontrolovat šíření.

Co je to odolná rostlina?

4 kvetoucí keře pro provonění zimy