4 kvetoucí keře pro provonění zimy

Jemné a voňavé, vzácné květiny, které lze vidět v zimě, jsou diskrétní, ale přítomné. Některé z těchto odolných rostlin vydávají lahodné vůně k potěšení našich nosních dírek. Tyto kvetoucí keře také umožňují stále přítomnému vzácnému hmyzu, aby se živil a zásoboval. Objevte 4 keře s voňavými květy, které zkrášlí a zahřejí vaši zimu!

1) Kalina vonící po vanilce

Zatímco některé druhy kalin nemají žádný zápach, zimní kalina do této kategorie nespadá. Ve skutečnosti, rozmanitost Viburnum x bodnantense kvete od prosince a nabízí lahodná vůně vanilky ! Tato vůně chamtivý vychází z květů, které mají tvar malých světle růžových bambulek visících na hnědočervených větvích.

viburnum Viburnum x bodnantense Dawn
Kredity: dinkaspell / iStock

2) Zimolez s vůní pomerančových květů

Zimolez je známý svou lehkou svěží vůní. Toto je blízko oranžový květ. Je to velmi aktuální parfém, který se může zdát docela silný pro ty, kteří nemají rádi pomerančové květy. Kromě toho, že provoní prostor, je zimolez rostlinou medonosný. Včely proto milují jeho nektar. V zimě jsou větve bez listí, ale jsou oblečeny do nádherných malých bílých květů.

Zimolez
Kredity: Buntysmum / Pixabay

3) Zimní zelená s ovocnými a kořenitými tóny

Pokud květy zimolezu (Chimonathus praecox) jsou téměř neznatelné, u vůně, která z ní vychází, to neplatí! Opravdu, tento parfém se mísí ovocné, kořenité a květinové tóny cítí desítky metrů od rostliny. Tento opadavý keř odhaluje žluté, voskové a lehce fialové květy. Ve Francii není rozšířená, ale je docela možné ji pěstovat, pokud je vystavena plnému slunci a chráněna před průvanem.

chimonanthus chimonathus praecox
Kredity: Michel VIARD / iStock

4) Daphne, okouzlující květinová vůně

Daphne uvolňuje silnou květinovou vůni připomínající směs jasmín apoutko. Vyznačuje se zvláštností kvetení před vytvořením listů. Rozmanitost Aureomarginata kvete od ledna do března a odhaluje atraktivní kytice sytě růžových a někdy krémově zbarvených květů.

daphne
Poděkování: Miya / Wikimedia Commons

Mák: setí, pěstování a péče

Amaranthus: výsadba, péče a sklizeň