tipy pro pěstování stínové rostliny

corydalis (Corydalis solida) je vytrvalá rostlina, která kvete na jaře a má stálezelené listy. Měří mezi 10 a 40 centimetry v závislosti na zvoleném druhu. Jeho olistění je velmi charakteristické a připomíná kapradiny, protože má grafický a řezaný vzhled. Květy Corydalis odhalují více barev a jsou trubkovitého tvaru. Pěstování této rostliny není nejjednodušší, ale pokud dodržíte všechna opatření, bude na vaší zahradě báječné místo. Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování corydalis.

Kdy a jak corydalis zasadit?

Corydalis je stínomilná rostlina. Pro její růst bude proto jako stvořené stinné nebo polostinné místo. Pro její umístění v zemi upřednostňujte spíše lehkou půdu, i mírně písčitou.

Ideální doba pro výsadbu je na podzim. Při výsadbě poskytněte zeminu nebo kompost, abyste získali minerály nezbytné pro její správný vývoj. Jakmile je půda dobře zpracovaná, zasaďte základ rostliny do jámy hluboké asi 10 až 15 centimetrů. Poté zasypte a udusejte půdu kolem základny rostliny.

Corydalis je ideální rostlina pro zdobení zahradního záhonu nebo okraje vystaveného stínu. Vystačí si s méně invazivními rostlinami, jako je mnoho podrostových rostlin, ale také s různými odrůdami kapradin.

corydalis
Kredity: skymoon13 / iStock

Jak udržovat corydalis?

Pro rozmnožení této pestrobarevné rostliny je nutné ji během jara rozdělit. Nic nemůže být jednodušší: jemně vytáhněte rostlinu a poté rozdělte kořenový bal na tolik rostlin, kolik si přejete. Po namnožení přesaďte stejným způsobem jako při počáteční výsadbě rostliny.

Konečně tato rostlina není náchylná k zahradním chorobám, ale může trpět různými útoky škůdců, včetně slimáků, mšic, ale i housenek.

10 rostlin k vytvoření nízkých živých plotů

tipy na pěstování a péči