jak pěstovat tuto kobercovou květinu?

Plicník, také známý jako plicník, je velmi odolná trvalka, která kvete ve stínu. Není proto překvapením, že tuto oddenkovou rostlinu najdeme v podrostu či houštích. Může měřit až 30 cm na výšku a úžasně lemuje terén zahrady. Plicník také patří k rostlinám zvěstujícím jaro, protože kvete na konci zimy. Objevte všechny naše tipy pro pěstování plicníku, této kobercové květiny.

Kde, kdy a jak pěstovat plicník?

Ideální doba pro výsadbu plicníku je v podzim na podporu zakořenění. Je také možné ji vysadit na jaře, pokud se vyhnete obdobím mrazů.

Rostlina roste snadno ve stínu, ale pro krásné kvetení minimum slunce je požadováno. Ideální by proto bylo vystavení polostínu.

Pokud jde o půdu, musí být bohatýčerstvé, humózní, ale ani moc mokré.

plicní pulmonaria
Kredity: Speakingtomato / iStock

Pro výsadbu smíchejte zeminu z květináče se zahradní zeminou. Aby plicník správně kvetl, potřebuje ve skutečnosti dobře odvodněnou půdu. Další, pravidelně zalévat vaši rostlinu během prvních měsíců.

Výsev na místě je možný na jaře. Ke kvetení však dojde až následující jaro.

Jak udržovat plíce?

Jakmile se tato půdopokryvná rostlina dobře usadí, nevyžaduje žádnou údržbu. Můžete jej jednoduše udržovat odstranění odkvetlých květů Jak se věci vyvíjejí.

Při zalévání se vyhněte smáčení listů, protože plicník je náchylný k padlí, kryptogamnímu onemocnění.

Divize

Plicník se může dělit přirozenými sazenicemi, ale je to rostlina, která hybridizuje velmi lehce. Vaše následující rostliny se nemusí podobat mateřské rostlině. Pro rozmnožování rostliny je nejlepší postupovat podle dělení trsů na podzim nebo využitím jarního kvetení. Řízky je možné provádět i ve sklenících.

tipy na pěstování a péči

jak pěstovat sečuánský pepř?