jak pěstovat sečuánský pepř?

Sečuánský pepř nabízí tyto slavné kořeněné bobule, které se nacházejí v mnoha pokrmech. Tento keř se snadno pěstuje v našich zeměpisných šířkách a dokáže dochutit všechna naše oblíbená jídla. Objevte, jak pěstovat sečuánský pepř, toto asijské koření s jedinečnou chutí.

Kde, kdy a jak zasadit sečuánský pepřovník?

Pro výsadbu sečuánského pepře jsou ideální dvě období: podzim nebo jaro. Tyto dvě roční období je třeba preferovat, i když ve skutečnosti lze papriku sázet kdykoli během roku, ale vždy mimo období mrazů a vysokých teplot.

Na typ půdy není vybíravý, ale vyhněte se půdám přemokřeným, kořeny to neudrží.

Při výsadbě naneste na dno jamky hnojivo, zlepší se tím zakořenění a růst sečuánského pepřovníku. Jeho výsadba se neliší od klasického keře. Zalévejte vydatně a pravidelně, aniž byste udusili kořeny.

Sečuánský pepř Zanthoxylum Piperitum
Kredity: orinoco-art / iStock

Výsadba květináčů:

Pokud se rozhodnete pro kontejnerovou výsadbu, nezapomeňte rostlinu přesadit každé dva až tři roky, jinak by jí mohlo dojít místo a udusila by se. Vyberte hrnec nebo tác perforovaný na dno přidejte lůžko z hliněných oblázků pro odvodnění a použijte speciální zeminu pro citrusy.

Jak udržovat rostlinu pepře Sichuan?

Po instalaci paprika opravdu nevyžaduje péči. Pro nejlepší výkon však zvažte pravidelně zalévat vaše rostlina, když je horko. V květináčích nemá přístup ke zdrojům země, takže pravidelná zálivka je ještě důležitější.

Není náchylný k zahradním chorobám, ale někdy je obětí útoků mšic.

Sklizeň

Sklizeň obvykle probíhá mezi zářím a říjnem, někdy i o něco dříve, koncem léta. Až přijde čas, uvidíte malé zátoky růžový film. Je to tento film, který dává ovoce a ne malou kouli. Technika sklizně spočívá v tom, že se pod strom položí prostěradlo a zatřese se větvemi, aby kuličky pepře padaly. Pak je jen usušte a sklízejte růžovou skořápku. Na rozdíl od klasického pepře totiž vnitřek není k jídlu.

jak pěstovat tuto kobercovou květinu?

Coprosme: výsadba, pěstování a údržba