Coprosme: výsadba, pěstování a údržba

Coprosmus (coprosma), nazývaná také zrcadlová rostlina, je malý keř původem z Nového Zélandu. Jeho zvláštností jsou lesklé listy, které odrážejí světlo, odtud jeho název zrcadlo. V závislosti na odrůdě mohou být její listy zelené, růžové, měděné nebo fialové. Rostlina může na konci léta dělat drobné květy, ale to si o této rostlině nepamatujeme nejvíce. Vzhledem k tomu, že koprosmus není příliš odolný, pěstuje se hlavně v květináčích nebo květináčích na balkóně nebo terase, aby byl přes zimu zakrytý.

Kde a kdy zasadit koprosmus?

Ideální období pro výsadbu koprosmu je v jaro. Preferuje pobyt na slunci, ale vyhovuje jí i polostín. Přestože není příliš mrazuvzdorná (kolem -3°C), tato rostlina dobře roste na pobřeží. Ve skutečnosti je odolný vůči postřikům a suchu.

Půda musí být dobrá vyčerpaný a čerstvé. Může být trochu kyselý, ale ne křídový. Nakonec musí být úrodná, ale také ne příliš bohatá.

Coprosma Coprosma
Kredity: Nahhan / iStock

Tipy na pěstování a péči

Výsadba může probíhat v zemi, v květináčích nebo dokonce semenem. Polodřevité stonkové řízky je možné provádět i v září. Výsadba do země je vyhrazena pro oblasti s teplým klimatem.

Zalévání by mělo být pravidelné, zejména první dva roky. To umožní vaší rostlině dobře zakořenit. Po dvou letech již není nutné zalévat, pokud je vaše rostlina venku. U předmětů v květináčích bude na jaře a v létě stačit jedna zálivka týdně.

Řez není vyžadován, ale pokud chcete odříznout poškozené nebo odumřelé výhonky, udělejte to mezi dubnem a srpnem.

V zimě umístěte květináče do chladné místnosti.

Tento keř je odolný, ale někdy se může stát obětí šupinatého hmyzu.

jak pěstovat sečuánský pepř?

živý keř po celý rok