10 keřů k vytvoření ovocných živých plotů

Když myslíme na živé ploty, představíme si tuto zelenou rostlinnou lištu se stálezelenými listy. Existují však i jiné okrasné a dokonce i ovocné keře, které klasický cedr velmi dobře zastoupí. Ovocný živý plot má navíc dvojí výhodu, že je jedlý a atypický! Abychom vás navedli, zde je seznam 10 keřů pro výrobu ovocných živých plotů.

1) Malina

Díky svému keřovitému habitu je maliník ideální do živých plotů, v létě vás potěší svými pikantními plody!

malinový keř
Kredity: ulleo / Pixabay

2) Černý rybíz

Růst černého rybízu je rychlý. To je výhoda, která by se neměla přehlížet, protože její plody je možné ochutnat již od prvního roku!

Cassis
Kredity: Beata Haliw / iStock

3) Černý bez

Kvetení černého bezu se s lehkostí formuje, jakmile přijde krásné období. Pak budete mít šanci vidět krásný živý plot s bílými květy, které ustoupí malým černým plodům.

bobule černého bezu
Kredity: ulleo / Pixabay

4) Korejská moruše

Bez údržby může moruše korejská dosáhnout výšky 4 m! Ale buďte si jisti, že velmi dobře podporuje velikost a lze jej zkrátit, jak uznáte za vhodné. Jeho dlouhé plody jsou také velmi sladké.

moruše
Kredity: Wikipedie

5) Líska

Líska má velmi pěkně zaoblené listy a obzvláště chutné plody!

líska
Kredity: ffaber53 / iStock

6) Rybíz

Angrešt je statná rostlina. Její plody se konzumují mezi červencem a srpnem. Kromě červeného rybízu je to zlatý rybíz nasládlé chuti, např. odrůda Ribes rubrum „Blanka“.

angrešt
Kredity: nitrub / iStock

7) Arbutus

Jahodník má kulaté, červené jedlé plody s drobnými pupínky. Její plody se konzumují od října do prosince.

arbutus
Kredity: Gwenvidig / iStock

8) Guava strom

Guava strom je ovocný živý plot, který produkuje malé kulaté zelené plody. Jeho stálezelené a lesklé listy z něj dělají ideální keř do živého plotu. Její plody se konzumují od října do listopadu. Mají velmi sladkou chuť mezi jahodou a ananasem.

guava
Kredity: Pixabay

9) Zimolez sibiřský

Tento vtipný ovocný živý plot vytváří plody, které silně připomínají borůvky, i když jsou protáhlejší. Mají také stejně kyselou chuť jako tyto. Období sklizně probíhá mezi květnem a červnem. Tento keř může dosáhnout výšky 1,5 m a odhaluje zelené, nadýchané listy.

sibiřský zimolez
Kredity: rostovtsevayulia / iStock

10) Goji

Goji produkuje malé bobule, které jsou považovány za superpotraviny. Plody goji bohaté na antioxidanty mají mírně sladkou chuť. Sklízí se od srpna do října. Na jaře budete mít možnost pozorovat nádherné kvetení s drobnými fialovými květy a medonosnými!

Lycium chinense goji
Kredity: igaguri_1 / iStock

Pistácie: výsadba, pěstování, údržba a sklizeň

pěstujte tento keř s voňavými květy uprostřed zimy