pěstujte tento keř s voňavými květy uprostřed zimy

Sarkokoka není nejrozšířenější z keřů. Jeho zvláštností je však odhalování lahodně vonných květin během zimy! Krásně zdobí také zimní krajinu svými jasně červenými bobulemi. Tento snadno pěstovatelný keř miluje stinná zákoutí, a proto bude ideální podél nízké zídky nebo všude kolem vašeho domu. Zde jsou všechny naše tipy na výsadbu a péči o sarkokoky.

Kde a kdy zasadit sarkokoka?

Ideální čas pro výsadbu sarkokoka je v podzim, protože právě v tomto období nejlépe zakoření. Sázet je možné i na jaře, ale vždy se musíte vyvarovat období mrazů a zpočátku pravidelně se zálivkou.

Silně se bojí vlhkosti pod zemí, doporučuje se vybrat půdu dobře vyčerpaný. Postačí neutrální nebo mírně kyselá půda.

Na straně expozice je ideální polostín, ale pozor, sarkoko se bojí chladu. Pro chránit před větremumístěte keř za nízkou zídku nebo pod vysoké stromy.

Sarkokoka
Kredity: sedm75 / iStock

Plantáž

Tento keř s voňavými květy lze pěstovat jak v květináčích, tak v zemi. V květináčích je jeho výsadba základní, stačí použít univerzální zeminu.

Chcete-li vytvořit nízký živý plot v zemi, vyberte keře vysoké 15 až 20 cm a každou rostlinu rozmístěte 20 až 25 cm. Čím více je rozmístíte, tím vyšší bude váš živý plot. Kromě toho, abyste zajistili dobrý růst, nezapomeňte v době výsadby zapracovat do zahradní zeminy zeminu z květináče.

Zalévejte vydatně a mulčujte organické materiály ke krmení rostlin a ochraně kořenů před mrazem.

Sarkokoka
Kredity: sedm75 / iStock

Jak se o sarkokoku starat?

Sarkokoka, která se snadno pěstuje, ve skutečnosti nevyžaduje péči, jakmile se dobře usadí. Pokud však máte rádi umění topiary, můžete se pobavit vyřezávat tyto keře, aby jim daly originální tvary.

Zalévání v zemi není nezbytné déšť by mělo stačit. Pokud však listy zežloutnou, bude nutné zasáhnout, s výjimkou podzimu, protože jev je pak přirozený. Keř je také možné na jaře stimulovat hnojivem na buxus.

V květináčích je nezbytná zálivka. Rostlině může chybět voda a uvidíte to se žloutnutím a zasycháním listů. Zalévejte pravidelně, ale hlavně bez přebytku! Kořeny se bojí vlhkosti a to by mohlo být pro rostlinu fatální. Hrnec proto musí být na dně propíchnutý a obsahovat vrstvu jílu nebo štěrkových kuliček, které vodu přefiltrují a zabrání její stagnaci.

10 keřů k vytvoření ovocných živých plotů

Sněženky: výsadba, pěstování a péče