Sněženky: výsadba, pěstování a péče

sněženka (Galanthus) je předzvěstí jara. Je to skutečně jedna z prvních rostlin, která odhalila kvetení na konci zimy. Jeho kultivace je poměrně snadná a umožňuje vám vyšperkovat vaši zahradu desítkami malých bílých a jemných květin. A i přes svůj křehký vzhled je velmi robustní! Je to také jedna z mála rostlin, která kvete navzdory sněhu. Zde jsou všechny naše tipy na pěstování sněženek.

Kde, kdy a jak sněženky pěstovat?

Ideální doba pro výsadbu sněženek je v podzim, takže jeho kořeny stihnou zabrat ještě před příchodem zimy. Oceňuje, humózní a chladné půdy. Je možné ji vysadit pod živý plot ze stromů nebo keřů, protože je zvyklá na podrost.

Potřebuje minimum slunce vzkvétat, vystavení se částečný stín je tedy ideální, i když se přizpůsobí zastíněné poloze.

Výsadba se provádí do hloubky asi 5 až 6 cm. Jedná se o snadno pěstovatelnou rostlinu, která je proto ideální pro začínající zahradníky.

sněženky
Kredity: Muzka / iStock

Jak se o sněženky starat?

Sněženka nepotřebuje velkou péči, protože tato krása přírody sama odolává všem nepříznivým počasím. Je to však žárovka, která sušené dostatečně rychle, takže jej nenechávejte mimo zem příliš dlouho.

Kvetení ohlašuje konec zimy a tedy začátek jara, ale v určitých oblastech může nastat již v lednu. Obvykle kvete až březen.

Nestříhejte listy, dokud nejsou úplně zažloutlé. Právě v tuto dobu si sněženka připravuje své zásoby, aby mohla v následujícím roce rozkvést. Zasáhnete tedy na konci květu.

pěstujte tento keř s voňavými květy uprostřed zimy

Vytvořte si snadno mini vodní zahradu