Vytvořte si snadno mini vodní zahradu

Než se pustíte do skutečné vodní zahrady, vyzkoušejte mini vodní zahradu! Principem je dát dohromady širokou škálu vodních rostlin pro první krok na poli. Existuje mnoho vodních rostlin a mini vodní zahrada je ideální pro velmi malé zahrady, které nemají dostatek prostoru pro umístění jezírka. Malý kout vodní zeleně je možné vytvořit i na balkóně či terase! Zde je několik tipů pro vytvoření mini vodní zahrady.

Jaké materiály pro mini vodní zahradu?

Výhodou mini vodní zahrady je, že to vyžaduje velmi malá investice. Kromě toho, veškerý materiál, který potřebujete, může být záchranou!

Budete potřebovat nádobu, nejlépe vyrobenou z neošetřené dřevo, ale velmi dobře využijete i velké vědro, umyvadlo nebo i starou vanu. Takže za svůj budoucí bazén nebudete muset utratit ani korunu! Budete také potřebovat plachtu.

vodní zahrada
Kredity: Ralf Blechschmidt / Stock

Na substrát potřebujete rašelinu, štěrk a nevápenaté minerály (žula, pískovec, porfyr). Také potřebujetedešťová voda nejlépe, protože voda z vodovodu je obecně příliš bohatá na vápenec.

Menší nádoby, jako jsou kbelíky, mohou pojmout pomalu rostoucí rostliny, jako jsou nenuphar nebo paličkou. To platí i pro květináče, keramické nádoby a sudy na víno.

Mini vodní zahrada mezi květinami

Pro větší originalitu integrujte svou malou vodní nádrž mezi ostatní plantáže. Chcete-li to provést, jednoduše izolujte své mini jezírko ve větší nádrži.

Do této velké mísy přidejte zalévací zemina nebo jakýkoli jiný bohatý substrát a zasaďte tam rostliny dle vašeho výběru. Preferujte rostliny, které milují vlhkost vzduchu protože mini vodní nádrž vnese do atmosféry určitou hygrometrii.

Můžete se také rozhodnout pro zakrslé keře nebo jiné bylinné rostliny v závislosti na místě vaší nádoby.

Pro estetickou stránku přidejte kolem nohou vašich rostlin sušené kořeny, větve popř oblázky. Pokud jde o údržbu, musíte být opatrní se zelenými řasami, které bývají velmi invazivní a nevolné.

Sněženky: výsadba, pěstování a péče

Pampová tráva: výsadba, pěstování a péče