Pampová tráva: výsadba, pěstování a péče

Pampová tráva (Cortaderia selloana) je na vzestupu. Nachází se tak téměř ve všech interiérech se soudobou výzdobou a vnáší do místnosti rostlinnou a venkovskou stránku. Právě mezi 70. a 80. léty se masově objevoval v zahradách. Přestože je Pampa estetická, je také velmi invazivní rostlinou. Je proto běžné ztratit kontrolu nad touto invazní rostlinou. Jeho ovládáním se z něj stává nádherná rostlina přinášející výšku do zahrady. Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování pampové trávy.

Kde, kdy a jak zasít pampovou trávu?

Ideální období pro výsev pampy je v jaro nebo padat. Teplota by se měla pohybovat mezi 13 a 18°C.

Je to rostlina, která potřebuje slunce. Nezapomeňte jej umístit na dobré místo slunný. Vyžaduje také půdu úrodný studna vyčerpanýa nejlépe v zahradní půdě smíchané s zalévací zemina. Pokud jde o povahu půdy, není se čeho obávat: všechno jí vyhovuje!

Je možné pěstovat Pampu podle dělení chomáčů na jaře.

pampová tráva
Kredity: Artjafara / iStock

Jak pečujete o pampovou trávu?

Po zasazení Pampy je nejlepší chránit pařezy během zimy.

Prořezávání je důležité, aby se rostlina nestala invazivní. Proto musí zkrátit co nejkratší dobu až rostlina na podzim zcela uschne a základ zamulčujte sušenými listy. V oblastech s horkým klimatem není nutné mulčovat a můžete sekat ve výšce 50 cm od země. Nezapomeňte odříznout všechny stonky květin než vypustí semena.

Na konci zimy je nutné nohu očistit odstraněním suchých stonků, ale pozor, listy pampové trávy jsou ostré. Pořiďte si zahradnické rukavice!

Je běžné laty rozřezat a vyrobit sušit vzhůru nohama vyrobit velkolepé suché kytice k umístění do vázy nebo do kytice.

pampová tráva
Kredity: Moof / iStock

Vytvořte si snadno mini vodní zahradu

Penstemon: tipy pro výsadbu, pěstování a péči