Penstemon: tipy pro výsadbu, pěstování a péči

Penstemon je vytrvalá rostlina s nádhernými barevnými květy. Penstemon, nazývaný také galane, je ve Francii málo známá květina a přesto je ideální pro naše zahrady. Se svými zvonkovitými květy, mírně keřovitým habitem a širokou škálou barev od pastelově bílo-růžových až po výraznější odstíny, jako je modrá, červená nebo fialová, skutečně vnáší do krajiny skutečnou svěžest. Zjistěte, jak pěstovat penstemon.

1) Kde a kdy pěstovat penstemon?

Penstemon je okrasná rostlina, která vás bude sublimovat masivní, vaše hotpoty a vaše suché pozemky. Ideální doba pro jeho výsadbu je na jaře, ať už pro setí nebo výsadbu.

Oceňuje velkou svítivost, ale je potřeba se vyhýbat plnému slunci, které by ho mohlo spálit. Potřebuje také dobrou půdu vyčerpaný a oplodněno. Půda musí být především suchá chráněné před větrem.

Doporučujeme vám vzít si penstemony se zvonky, nepetas nebo dokonce persicaria pro hezkou krajinomalbu.

penstemon
Kredity: mguntow / iStock

2) Jak pěstovat penstemon?

V závislosti na druhu by měly být výsadby od sebe vzdáleny 10 až 40 cm. U hybridních a vzpřímených druhů to bude 4 až 6 rostlin na m² a u půdopokryvných nebo trpasličích odrůd asi 9 rostlin na m².

3) Rozhovor

Největší kvalita penstemonu je jeho kvetení, které trvá dlouho a přitom zůstat robustní! Někdy stačí odstranit její odkvetlé květy, aby si zachoval pěkný port.

Přineste jednou za čtrnáct dní trochu hnojivo pro kvetoucí rostliny během letní sezóny.

Rostlinu je možné množit dělením trsů v dubnu.

Penstemon se může stát obětí útoků slimáků a hlemýžďů. Je náchylný k padlí.

Článek Penstemon: tipy na sázení, pěstování a péči appeared first on Easy Gardening.

Pampová tráva: výsadba, pěstování a péče

10 rostlin, které odolá silnému větru