Proč stříhat růže v březnu?

Březen je ideální měsíc na prořezávání růží! To platí pro jakýkoli typ růžového keře, ať už popínavý, trsnatý, stoupající atd. Podzim je samozřejmě také dobré období, ale konec zimy také. Zjistěte, proč je ideální prořezávat růže v březnu.

Řez růží v březnu

V březnu se dny prodlužují a teploty pomalu stoupají. To vám umožní trávit více času na zahradě a připravit si všechny budoucí jarní plodiny. Od tohoto okamžiku se můžete začít starat velikost tvých růží.

Pro některé regiony je možné s těmito pracemi začít již v únoru, ale pro regiony s nejchladnějšími zimami je lepší počkat do března. Dokonce je možné odložit až na duben. Stále existuje výjimka pro neremontantní růže které se stříhají těsně po ukončení květu v průběhu měsíce srpna.

růže
Kredity: jackmac34 / Pixabay

Prořezávání růží je důležitým krokem, který by neměl být přehlížen. Pokud se o to nestaráte, riskujete, že se objeví výhonky malého dřeva, což je známo udusit růže tím, že je připravíme o světlo.

Je také nutné za pochodu odstraňovat odkvetlé květy, protože jako u většiny rostlin i toto zbytečně vyčerpává váš růžový keř. Vybledlé růže se nakonec promění v ovoce, a proto produkují semena, která čerpají mízu přítomnou v rostlině, která má vyživovat nejmladší větve. Ty jsou tak zbaveny mízy nutné pro jejich správný růst.

Věci, které byste měli vědět

Světlo hraje důležitou roli v růstu růží. Srdce rostliny to potřebuje a vítr musí mít možnost procházet mezi větvemi. To je důvod, proč je prořezávání nezbytné: prvky musí být schopny dosáhnout vašeho růžového keře.

Velikost zůstává jemným gestem, protože je důležité nestříhat pučící poupata s rizikem, že se objeví méně květů. Přesto je možné stimulovat mízu směrem k novým větvím snížením růžového keře o dvě třetiny jeho výšky.

Nástroje jsou stejně důležité jako gesta, která je třeba dělat. Oni musí být dezinfikována aby se nepřenášely nemoci. Také se zamyslete hořet nemocné prořezávání, aby se zabránilo šíření v zahradě.

Pečujte o své růže a ony se vám odmění. Díky jejich bohatým květům si toho rychle všimnete.

Himálajský modrý mák: výsadba, pěstování a péče

Co zasadit na balkon orientovaný na jih?