výsadba, péče a sklizeň divoké třešně

Třešeň, která je také známá jako „ptačí třešeň“, je divoký strom, který se často vyskytuje ve venkovských lesích. Je impozantní a v létě nabízí nádherné květy. Produkuje také lahodné třešně, které krmí ptáky. Na zahradě roste velmi dobře, protože nevyžaduje mnoho údržby. Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování divoké třešně.

Kde, kdy a jak zasadit třešeň?

Ideální čas pro výsadbu třešně je v podzim aby mohla před příchodem zimy pořádně zakořenit. Pokud si ale svůj předmět koupíte v nádobě, je možné jej vysadit na jaře nebo i v létě, musíte se zkrátka vyhnout suchu a obdobím velkých veder. Zálivka pak bude muset být na začátku jejího růstu pravidelná.

Vždy postupujte mimo období mrazů. Tento strom může měřit až 15m, takže potřebuje místo s dostatečným prostorem kolem sebe. Pamatujte, že strom nesmíte instalovat příliš blízko k žádným strukturám přítomným v zahradě, protože to je plazivé kořeny jsou výkonné a mohly by poškodit vaše konstrukce. K jeho úpatí je však docela dobře možné zasadit pár květin.

divoká třešeň prunus avium
Kredity: DEZALB / iStock

Pokud jde o půdu, oceňuje pozemky humusdobrý vyčerpaný a dokonce i mírně kyselé nebo vápenaté. Před výsadbou přidejte kompost nebo dobře shnilý hnůj, pokud je vaše půda příliš suchá nebo příliš těžká. Boční expozice, zvolte slunné místo.

Jak udržovat třešeň?

Třešeň opravdu nevyžaduje údržbu, ale prořezávání přispívá k dobrému růstu a nádhernému kvetení. Pak si můžete užít jeho parádu červená a hnědá kůraz jeho nádherného dřeva nesoucího oválné a zubaté listy nádherné tmavě zelené barvy.

Ořezávání je prostě ořezávání mrtvé nebo nemocné větve na konci zimy. U větších větví aplikujte léčivou mastichu, abyste zabránili napadení chorobami nebo škůdci.

divoká třešeň prunus avium
Kredity: RLSPHOTO / iStock

11 exotických rostlin k zasazení do našich zahrad

12 květin ohlašujících jaro!