Cottongrass: jak pěstovat bavlníkovou třtinu?

bavlník (Eriophorum angustifolium, Scirpus angustifolius) je úžasná vodní rostlina. Její plody jsou totiž lemovány malými stříbřitými chomáčky připomínajícími nadýchané hedvábí. Je to rostlina, která se vyskytuje na okraji vodních toků, v močálech nebo rašeliništích. Říká se mu také nálet bavlny pro jeho předení a lehké chomáče připomínající bavlněná vlákna. Objevte všechny naše tipy pro pěstování bavlníku.

1) Kde a kdy pěstovat bavlník?

Tato rostlina, která se nachází v blízkosti vodních míst, vyžaduje a kyselá země. Půda také nemusí být speciálně odvodňována, protože potřebuje půdu, která zadržuje vodu.

Ideální doba pro výsadbu bavlníku je v jaro (Březen duben). Sázet je možné i na podzim mezi zářím a listopadem, záleží jen na vás.

Pro zajištění dobrého růstu a vývoje rostliny dobře vyberte místo slunný.

bavlník
Kredity: VSFP / iStock

2) Jak pěstovat bavlník?

Hustota výsadby je poměrně nízká: asi 5 rostlin na m² jsou celkem dostačující. Stejně jako většina vodních rostlin se oddenky bavlníkové trávy šíří velmi snadno a rychle. Dávejte pozor, abyste neztratili kontrolu! Trik je zasadit bavlníkovou trávu do květináče a poté ji zahrabat do země. Nehrozí tedy žádné šíření.

3) Údržba bavlněné tyče

Výhodou bavlněné tyče je, že nevyžaduje žádnou údržbu. K jejímu znásobení stačí procvičit a divize. Za tímto účelem po vykopání části nohy odřízněte oddenky a přesaďte mladé rostliny.

Vzhledem k tomu, že jde o vodní rostlinu, je možné umístit bavlníkovou trávu do nádrže nebo jezírka, pokud voda nepřesahuje 5 cm nebo dokonce 10 cm, ale dočasně.

Bavlník není náchylný k zahradním chorobám ani škůdcům a škůdcům.

12 květin ohlašujících jaro!

Rakytník: výsadba, pěstování, péče a sklizeň