4 kvetoucí trsové keře pro růst v zahradě

Keře s kvetoucími hrozny vnášejí do krajiny určitou lehkost. Tyto malé květinové kaskády navíc zkrášlí zahradu svými duhovými barvami. Některé dokonce vydávají lahodnou vůni, která naplní váš prostor. Objevte 4 kvetoucí trsové keře, které rostou v zahradě.

1) Corylopsis

Corylopsis je středně velký keř, jehož habitus se táhne vodorovně. Jeho kvetení je ve formě malých luceren, které se objevují před listy. Tyto drobné květy vydávají příjemnou vůni připomínající petrklíče.

corylopsis
Kredity: mitumal / iStock

2) Kvetoucí rybíz

Kvetoucí rybíz (a konkrétně Ribes sanguineum) je vonný keř, jehož vůně připomíná černý rybíz. Velké shluky růžových květů padají z malého stromu jako vodopády. Originální a voňavé je i jeho světle zelené olistění.

Většina odrůd kvetoucího rybízu je mrazuvzdorná a snese teploty až -20°C.

Ribes sanguineum
Kredity: Tom Meaker / iStock

3) Loropetalum chinense

Loropetalum chinense je keř, který kvete od února do dubna. Jeho nádherné jasně růžové květy připomínající pomlázku kontrastují se sytě zelenými, oválnými stálezelenými listy. Nepříliš mrazuvzdorná, pěstuje se v oblastech s mírnými zimami.

loropetalum chinense
Kredity: Nadtochiy / iStock

4) Elliptika Garrya

a Garrya eliptika je keř, který je často vidět uprostřed zimy. Jsou-li jeho listy spíše klasické a připomínají dubové listy, upoutají pozornost zejména povislé samčí jehnědy. Jsou spíše dlouhé, krémově zbarvené nebo lehce narůžovělé. Kromě toho jsou samičí rostliny málo zajímavé a v zahradních centrech se vyskytují jen zřídka.

Tomuto stálezelenému keři se daří v oblastech s poměrně mírným klimatem, kde je zima spíše mírná. Neodolává negativním teplotám pod -12°C. Na zahradě ji chraňte před větrem pěstováním u zdi a přes zimu základ chraňte poměrně hustým mulčem.

Garrya eliptika
Kredity: James53145 / iStock

Rakytník: výsadba, pěstování, péče a sklizeň

9 květin, které kvetou ve stínu!