Deset základních květin, které dodají zahradě barvu

Květiny přinášejí do zahrady barvu, to je nepopiratelné. Abyste do svého venkovního prostoru vnesli krásu a radost, můžete si vybrat různé barvy, různé vizuály, zkrátka upravit si zahradu nebo balkon k obrazu svému výběrem dokonalých květin. Zde je několik tipů, které vám pomohou.

Dobře promyšlená volba

Než vůbec uvidíte, které květiny jsou ideální pro vnesení barev do vaší zahrady, je důležité určit, jaký styl chcete ve svém venkovním prostoru vytvořit. Nevybíráme si své venkovní rostliny stejně.

Pokud máte rádi romantické zahrady, můžete se obrátit ke květinám s jemnými barvami, pěknými pastely jako mauve nebo pomněnky, pokud naopak chcete do svého exteriéru vnést dynamiku, můžete vsadit na pestré odstíny jako je okázalá žlutá slunečnice, zářivá červeň kosmu nebo mocná modř delphinia.

Je důležité vybrat správné rostliny, ale také je dobře umístit. Pro jemný vzhled upřednostňujte záhony jednoho odstínu. Pro decentnější efekt neváhejte kombinovat kontrastní odstíny.

Oslnivě žluté na zahradě

1. Pokud máte rádi teplé, okázalé odstíny žluté, první květinou, kterou zasadíte do své zahrady, je bezpochyby sluneční klobouk Goldsturm nebo Rudbeckia. S těmito žlutými květy a černým srdcem je Rudbeckia nezbytná pro vytvoření záhonů, které si všimnete na první pohled. Rostlina bude mít ráda slunné místo a vyžaduje malou péči.

2. Další žlutá květina, zlatice, která kvete na konci zimy a přináší sluneční paprsek, který je po měsících šedivého počasí vždy velmi příjemný. Tento keř bude perfektní v živém plotu, ale může růst i v květináči.

3. Další úchvatný žlutý keř, který v zahradě uchvátí svými zlatými hvězdicovitými květy, biden ferulifolia, který představuje krásný vzhled s krásným kontrastem mezi tenkými, sytě zelenými listy a zářivě žlutou barvou květů.

vonné květy chimonanthus chimonathus praecox
Kredity: Michel VIARD / iStock

Teplé tóny červené a růžové v zahradě

a Červené je barva, která obléká zahradu talentem. Mnoho rostlin má červené květy a mezi nimi přirozeně najdeme červenou růži, která je nezbytnou součástí zahrady. Není ale jediná, která tento odstín nabízí.

4. Následně můžeme zasadit červenou šalvěj. Jakmile přijde léto, květinový shluk se objeví upřímnou a elegantní červenou. Odrůdy Proud Red a Turbo Red jsou úžasně jasně červené. Rostlina je umístěna v zahradě v malých dotecích pro jemný efekt nebo v impozantním trsu, aby vládla místu. Má ráda slunce a teplo.

5. Originalitu do své zahrady můžete pozvat i amarantem červeným. Druhé jméno rostliny je liščí ocas a její květenství vám skutečně může připomenout zvířecí ocas. Co se barvy týče, zde jsme ve velmi rafinovaných fialově červených tónech. Amarant je nápadný svými květy, které mohou spadnout až k zemi, ale také svými stonky také úžasně červené. Dokáže vylepšit poněkud smutný záhon.

6. Můžete také přidat nějaké pěkné doteky červené s květinami Red Lion Amarylis. Tyto květy mají výjimečnou barvu. Je to ideální rostlina, která vnese barvu do interiéru v zimě (protože se bojí mrazu) i venku od prvních krásných dnů.

7. Růžová má také své slovo a pokud chcete myslet mimo krabici (pivoňka, kolumbína nebo motýlí keř), můžete se rozhodnout zasadit úžasný keř: albízii. Květiny mají skutečně velmi originální vzhled, který připomíná jemnou bambulku. Jeho hedvábné květy se objevují koncem jara. Rostlina se používá na živý plot nebo okraj, ale lze ji pěstovat také v květináči nebo jednoduše samostatně v srdci krásné travnaté plochy pro současnou zahradu.

dřín velkokvětý
Kredity: iStock / William Reagan

Modrá, úžasná barva

Modrá je barva, která se na zahradě používá velmi málo a je to chyba. Krásná modrá květina přinese veselost. Několik květin vykazuje tuto barvu v různých odstínech.

8. Můžeme si tak vybrat svlačec půvabný – zejména Ipomoea tricolor Nebeská modrá nebo Ipomoea indica – s jemnými odstíny modré. Tento keř je ideální k zakrytí zdi nebo pergoly. Jeho rozšířené květy a srdčité listy jsou ideální pro romantickou zahradu.

9. Modré prádlo je také velmi krásná modrá květina, velmi jednoduchá a jemná. Chromatický odstín této květiny je jedinečný: elegantní světle azurově modrá. Květina visí z vrcholu velmi tenkého stonku. Své místo si najde na rozkvetlé louce, ale i na záhonech s jinými květinami, jako je luční, mák nebo kolumbína. Len velmi dobře podporuje chromatické kontrasty. Je také velmi krásná sama o sobě.

10. Konečně, centaury – neboli chrpa – je velmi jednoduchá a přesto velmi krásná rustikální květina. Drobnými decentními doteky na okraji nebo na rozkvetlé louce nabízí krásnou barvu, které si vždy všimneme.

9 květin, které kvetou ve stínu!

které květiny vytvářejí bukolickou atmosféru?