tipy pro péči o skalku

Zvonek zední je krásná, velmi odolná a odolná květina. Může dokonce růst v horách až do nadmořské výšky 2000 m. Pěstuje se především ve skalkách a lezení na stěnách. Kvete od července do září a odhaluje pěkně tmavě fialové květy ve tvaru trychtýřů nebo trubiček. Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování zvonku nástěnného.

Kde a kdy zasadit zvonek zední?

Stejně jako u mnoha jiných květin je ideální doba výsadby na podzim kvůli lepší odolnosti. Zvonek stěn má rád polostín nebo slunce, pokud není příliš silné.

Nemá ráda průvan, proto ji chraňte před studeným větrem. Pokud jde o půdu, bude se mu dařit v běžné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a může být i vápenatá. Důležitá je opravdu jen drenáž, na typu půdy nakonec nezáleží.

nástěnný zvonek
Kredity: NataliaVo / iStock

Plantáž

Před výsadbou zvonku stěnového není třeba připravovat půdu. Vzdálenost mezi každou nohou je 40 cm, což odpovídá 6 až 8 šálků na 1 m². Být půdopokryvná rostlina, chodidla se přirozeně spojí a pokryjí zem.

Rozhovor

Tato robustní rostlina opravdu nevyžaduje údržbu. V případě sucha nebo velmi horkého počasí ji prostě musíte zalít. Odkvetlé květy můžete také jemně odstranit, abyste zachovali estetickou stránku rostliny.

Zvonek zední lze pěstovat ve skalkách, v květináčích, na nízkých zídkách, na drobných obrubách, dlažbách, ve spárách zdí nebo i v závěsných kompozicích.

Nemoci a paraziti

Tato trvalka, i když je živá, může být někdy náchylná ke rzi nebo padlí. Na parazitární straně sledujte slimáky, hlemýždě, ale i listonohy, které rostlinu oslabí, aniž by ji zabily.

které květiny vytvářejí bukolickou atmosféru?

Pomozte včelám vytvořením květinového truhlíku