jak pěstovat tuto popínavou rostlinu?

Pandorea je popínavá rostlina, která kvete během letní sezóny. Pak odhalí nádherné květy ve tvaru bílých nebo světle růžových trubek. Jeho velkolepé a velmi estetické kvetení sublimuje každou zahradu. Jeho listy jsou také stálezelené. Tato rostlina je však vyhrazena pro nejteplejší oblasti. Objevte všechny naše tipy pro pěstování pandorey.

Kde, kdy a jak pěstovat pandoreu?

Pandorea lze pěstovat jak v květináčích, tak v zemi, ale první možnost bude vhodnější pro oblasti s chladným klimatem.

Výsadba probíhá během jaro po posledních květnových mrazech. Pandorea není mrazuvzdorná a hyne, jakmile teploty klesnou na -5°C.

Vyberte slunné místo a chráněné před větrem, protože květy jsou křehké. Půda by měla být bohatá, dobře odvodněná a humózní. Pro rostliny v květináčích připravte směs 1/3 zeminy z květináče, 1/3 písku a 1/3 zahradní zeminy.

Pandorea se množí řízkováním během letní sezóny.

Pandora
Kredity: Chattranusorn09 / iStock

Rozhovor

Zalévání by mělo být pravidelné, zvláště když je velké horko. Zeminu je proto nutné udržovat trvale vlhkou, avšak bez namáčení. Pro to, voda večer aby se voda během dne nevypařovala. V květináčích je zálivka trochu častější, ale dejte pozor, abyste rostlinu neutopili. Nezapomeňte také během letních měsíců jednou za čtrnáct dní přidat trochu tekutého hnojiva.

Během zimy přestaňte zalévat předměty v zemi. V květináčích zalévejte, až když je zemina na povrchu suchá a 1 cm hluboko.

Velikost není povinná, ale můžete po odkvětu odstraňte odumřelé dřevo. Můžete také odstranit sušené květiny za pochodu, abyste stimulovali budoucí květy.

Chcete-li chránit pandoreu před chladem, umístěte na základnu rostlin mulč ze sušených listů.

Pomozte včelám vytvořením květinového truhlíku

6 rostlin, které nepotřebují vodu!