6 rostlin, které nepotřebují vodu!

Znáte velbloudí rostliny? Jsou to rostliny, které nepotřebují (nebo málo) vodu a které se každý rok vracejí. Tyto kvetoucí trvalky jsou četné a většina odrůd se samoseme! Vyžadují malou údržbu, a proto jsou ideální pro začínající zahradníky nebo pro ty, kteří mají tendenci zapomínat na každodenní zalévání. Zde je 6 rostlin, které nepotřebují vodu a dodají vám krásné květiny.

1) Amor: Catananche caerulea

Amor odhaluje nádherné modré, bílé nebo růžové květy a černé srdce. Jeho květy mají texturu papíru a jsou nebesky modré barvy. Tato originální květina kvete od června do září.

catananche caerulea cupid květiny
Kredity: troyka / iStock

2) cocklebur: Lychnis coronaria

Krémově bílé sametové olistění coquelourde zvýrazňuje růžovo-purpurové květy. Buďte opatrní, může se rychle stát invazivním.

cocklebur květy Lychnis coronaria
Kredity: iStock

3) kozlík lékařský: Centranthus ruber

Valerian se snadno usadí v jakémkoli terénu. Jeho červené nebo bílé květy zdobí krajinu od června do konce léta. Trsy mohou měřit mezi 40 a 60 cm na výšku! Důležité je místo výsadby: pokud rostlina dostává alespoň 6 hodin slunce denně, sama se znovu vysemeňuje.

kozlík červený
Kredity: Steve Slater / Flickr

4) Medvědí ucho: Stachys byzantina

Bear’s Ear je kobercová rostlina se sametovou texturou a popelavou barvou. Z koberce listů vystupují dlouhé světle růžové hroty. Tento půdní kryt je vysoce odolný vůči suchu. Není možné se zbavit!

Stachys byzantina
Kredity: iStock

5) Žluté bermudy: Sisyrinchium striatum

Je to rostlina, která kvete celé léto a odhaluje nádherné žluto-krémové klasy. Malé 6ti okvětní květy se obnovují od června do října, což umožňuje udržet květinovou zahradu po dlouhou dobu. Pro odrůdu je velmi vhodná kamenitá půda bez zálivky Sisyrinchium.

Žluté bermudy: Sisyrinchium striatum
Kredity: Paul Hayward / iStock

6) Řebříček: Achillea millefolium

Řebříček oslňuje zahradu svým žlutým nebo bílým květem. Miluje slunce a velmi jí vyhovuje suchá půda.

řebříček
Kredity: analogicus / Pixabay

jak pěstovat tuto popínavou rostlinu?

Jednoleté květiny: 10 snadno pěstovatelných odrůd