setí, sázení, pěstování a údržba

Barvínek menší (vinca minor) je půdopokryvná rostlina, jejíž stálezelené olistění umožňuje rostlině zůstat na místě po celý rok. Odhaluje nádherný fialový květ od začátku jara. Jeho půdopokryvné květy zkrášlí zahradu a zabrání usazování plevele. Zjistěte, jak pěstovat brčál menší.

Kde, kdy a jak zasít brčál malý?

Ideální doba pro výsadbu bršlice malého je v podzim. Kořeny se pak mohou dobře vyvíjet a viset před zimou, kdy je půda sušší.

Je to rostlina, která má ráda Stín nebo částečný stín. Chraňte jej před přímým slunečním zářením. Není to náročné na charakter půdy, ale musí být dobře odvodněné, protože bude nutné udržovat půdu trvale vlhkou.

Pro výsadbu je nutné počítat 6 až 8 stop na jeden metr čtvereční. Můžete je snadno rozmístit, protože jsou to květiny, které se snadno spojují stonkem. Barvínek menší se navíc může rychle stát invazivním, takže jej pozorně sledujte.

Vinca minor malý brčál
Kredity: Iva Vágnerová / iStock

Rozhovor

Když je dobře usazený, malý brčál opravdu nevyžaduje údržbu. zalévání je nutná pouze v prvních měsících, aby se mohla dobře usadit a v obdobích veder.

Jestli chceš prořezávat barvínek menší pro kontrolu jeho stonků, udělejte to na jaře před květem.

The vinca minor je poměrně robustní, ale někdy se může stát obětí útoků mšic. K jejich odstranění vám může pomoci roztok černého mýdla.

Rez může také ovlivnit listy. Pokud ano, postižené listy zlikvidujte a spálte.

Jednoleté květiny: 10 snadno pěstovatelných odrůd

Zelené květy: 9 odrůd pro zcela zelenou zahradu!