Zelené květy: 9 odrůd pro zcela zelenou zahradu!

Zelené nejsou jen listy nebo stonky. Existuje skutečně široká škála květin, jejichž okvětní lístky dokonale splývají se zelení vegetace. Tyto květiny, jejichž barvy oscilují mezi žlutou a zelenou, vytvářejí kyselou barevnou krajinu. Snadno je zkombinujete s jinými květinami v zářivějších barvách nebo jednoduše vytvoříte odstíny zelené. Zde je 9 zelených květin pro celou zelenou zahradu!

1) Rudbeckia Green Jewel

Všichni známe klasickou rudbekii, tento velký žlutý květ připomínající směs kopretiny a slunečnice. Existuje stejná květina v zelené verzi! Je to rostlina, která oceňuje slunce a dobře odvodněné půdy.

rudbeckia zelený drahokam
Kredity: Wikipedie

2) Green Passion Clematis

Plamének mučenka zelená kvete od května do června a poté znovu v září. Je to velká květina s dvojitými okvětními lístky, které mohou měřit v průměru 8 až 10 cm. Roste jak v květináčích, tak v zemi.

3) Chmel

Chmel vydává mezi červnem a červencem docela malé zelené šišky. Právě z těchto malých šišek vyrábíme pivo.

4) Ornamental Tobacco Nicotiana alata Lime Green

Okrasný tabák vytváří krásné květy ve tvaru trubky, které mají sametovou texturu. Tyto květy jsou kysele zelené a na dotek jsou spíše křehké. Vydávají také lahodnou vůni medu.

5) Zelený tabák Nicotiana langsdorffii

Květy zeleného tabáku mají barvu limetky. Vyskytují se od června do října. Během dne se otevřou a odhalí lehkou vůni jasmínu. V noci se tyto trubkovité květy zavírají.

6) Limelight Hydrangea

Jasně zelené květy hortenzie kontrastují s tmavě zeleným listím. Nějaký čas po začátku kvetení se květy zbarví do běla a někdy do růžova.

výstřední hortenzie
Kredity: Valentyna Tymchenko / iStock

7) Alchemilla mollis

Kvetení alchemilky mollis připomíná zelený obláček. Její světlé květy tvoří chocholku nad kulatými listy. Kvetení nastává od června do srpna.

8) Kdoule japonská Kinshiden

Japonská kdoule Kinshiden odhaluje krémově zelené květy s dvojitými okvětními lístky a viditelnými žlutými tyčinkami. Jsou ideální pro vytvoření pěkného živého plotu. Také tyto medonosné květiny přitahují včely.

9) Spurge Characias

Stále zelené listy euphorbia umožňují obdivovat ji po celý rok. Listy jsou modrozelené a květy oscilují mezi žlutou a zelenou.

Euphorbia characias
Kredity: Musat / iStock

setí, sázení, pěstování a údržba

Nasturtium: setí, pěstování, údržba a kvetení