Nasturtium: setí, pěstování, údržba a kvetení

Nasturtium je popínavá rostlina, která se velmi snadno pěstuje. Přizpůsobí se všem umístěním na zahradě a lze ji pěstovat jak v květináči, tak i jako pokryvnou či popínavou rostlinu. Nasturtium ozdobí pergoly, ploty, nízké zídky a dokonce i živé ploty! Celé léto budete obdivovat jeho kvetení s krásnými oranžovými, žlutými a někdy růžovými nebo červenými květy, protože odrůd je mnoho. Zde jsou všechny naše tipy pro pěstování lichořeřišnice.

Kde, kdy a jak zasít lichořeřišnici?

Nasturtium se pěstuje stejně v zemi v zahradě než uvnitř sklenice na terasu nebo balkon.

Nasturtium se nejlépe vysévá přímo v květnu v zemi jakmile pominou mrazy. Dá se ale předpokládat výsev v březnu ve vedrech a pod krytem. Přesazování nacvičíte v květnu.

Zasévejte do kapes vložením 4 nebo 5 semen do stejného otvoru.

nasturtium
Kredity: koromelena / iStock

Nasturtium oceňuje dobrou expozici slunný v běžné zahradní půdě. Pro rostliny v květináčích přidejte zeminu „speciální pelargónie“.

Neváhejte barvy míchat, zvláště v masivech to vaši zahradu sublimuje.

Rozhovor

Po instalaci již květina nevyžaduje péči. Prostě jednoduše pravidelně zalévejte, ale bez přebytku. Kvetení začíná koncem června a trvá až do prvních mrazů.

Dobré vědět : nasturtium je květina jedlý ! Je to také medonosná květina, kterou včely velmi oceňují. Na zahradě vydává lahodnou vůni.

Zelené květy: 9 odrůd pro zcela zelenou zahradu!

9 velkých květin k růstu na zahradě!