Mečík: výsadba, pěstování a péče

Mečík je vznešená květina, kterou lze velmi snadno pěstovat na zahradě. Skvěle ozdobí záhony, záhony, ale i terasu nebo balkon. Velmi často najdeme mečíky v barevných kyticích, protože květy odhalují širokou škálu barev. Zde je několik tipů pro správné pěstování této rostliny.

Kde, kdy a jak zasadit mečík?

Ideální období pro výsadbu mečíků je na jaře a může se protáhnout až do začátku léta. Tato cibulovitá rostlina se usadí do hloubky 10 cm, přičemž každá cibulka je od sebe vzdálena asi 25 cm. Umístěte kolíky blízko každé žárovky. Mečíky jsou známé jako hvězdy květinových kytic. Pokud je to vaším cílem, můžete je pěstovat v řadách.

Malá připomínka: špička žárovky je umístěna nahoru.

Zvolte slunné stanoviště. Mečík totiž ve stínu nekvete, proto je důležité ho vystavit plnému slunci. Nezbytná je také lehká půda. Ujistěte se, že je půda dobře odvodněná, protože cibulky nemají rády vlhkost. Příliš velká vlhkost může žárovku zkazit. Ideální je bohatá, písčitá půda.

Kvetení je letní, obvykle probíhá od června do září.

mečík
Kredity: User10095428_393 / iStock

Rozhovor

Pokud chcete půdu obohatit, přidejte na podzim kompost, protože mečíky nemají rády čerstvý hnůj. A pokud chcete kvést celé léto, zvažte rozmístění výsadby každých 10 dní. Zalévání musí být pravidelné v období velkých veder a na suchých místech. Za pochodu také odstraňujte vybledlé květiny.

Květonosné stonky můžete odříznout, ale musíte na stonku nechat nějaké listy! Pokud stonek zkrátíte příliš nakrátko, riskujete, že svůj mečík v následujícím roce neuvidíte kvést. Při řezání můžete přidat trochu hnojiva, abyste stimulovali další výhonky cibule.

mečík
Kredity: Matthias Lindner / iStock

setí, pěstování, ošetřování a sklizeň

Komunikují rostliny mezi sebou?