Bodlák modrý: výsadba, pěstování a péče

Ostropestřec modrý je vytrvalá rostlina, kterou snadno poznáte podle tvaru a barvy. Jeho pichlavý kulovitý vzhled a jeho stříbřitá modrá ho skutečně usnadňují rozeznat v letní sezóně mezi divokými květinami. Stonek může měřit až 1 m a podpírá tyto koule o průměru 4 cm složené z malých trubkovitých květů, které vypadají jako hvězdy. Zde jsou všechny naše tipy na pěstování modrého bodláku.

Kde, kdy a jak pěstovat bodlák modrý?

Abyste využili krásného letního květu, ideální doba pro výsadbu bodláku modrého je podzim. Chcete-li zachovat její divoký efekt, pěstujte ji uprostřed záhonu. Vytvořte směs zahradní zeminy a zeminy z květináče. Půda může být suchá, kamenitá a dokonce vápenatá. Jediným kritériem, které je třeba vzít v úvahu, je, že půda musí být dobře odvodněná. Ostropestřec modrý navíc oceňuje slunné nebo mírně zastíněné stanoviště.

Jednotlivé rostliny rozmístěte 30 cm od sebe. Pokud si koupíte rostliny v květináčích, je možné je vysadit na jaře nebo v létě, protože kvetení již bude přítomno.

bodlák modrý
Kredity: Harald Biebel / iStock

Rozhovor

Výhodou bodláku je, že nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Jakmile se tato divoká rostlina usadí, velmi dobře vzkvétá sama o sobě. Nicméně jako každý správný zahradník, který si váží sebe sama, jsme rádi horliví. Můžete proto odkvetlé květy odstraňovat za pochodu, ale také nasadit květy s velmi velkými stonky, aby je vítr nerozlámal.

V případě déletrvajícího sucha během léta zalévejte pravidelně a nejlépe na konci dne.

Dobré vědět :

Pozor, listí bodláku modrého štípe. Před manipulací s rostlinou si tedy nasaďte zahradnické rukavice.

Modré bodláky si můžete ponechat na vytvoření kytice ze sušených květin nebo je jednoduše nainstalovat do vázy naplněné vodou.

bodlák modrý
Kredity: kruwt / iStock

Komunikují rostliny mezi sebou?

Denivka: výsadba, prořezávání, pěstování a péče