Denivka: výsadba, prořezávání, pěstování a péče

Denivka, nazývaná také „dennivka“, je rostlina, která vytváří nádherný pomíjivý květ, který svými barvami vládne zahradě. I když je to pomíjivé, knoflíky se během léta obnovují. Velmi nenáročná na pěstování, tato rostlina je ideální pro začínající zahradníky. Zjistěte, jak správně pěstovat denivky.

Kde a kdy denivky pěstovat?

Denivka potřebuje hodně slunce, aby její květy rozkvetly. Vyberte místo dobře vystavené slunci. a jaro je ideální čas pro výsadbu této květiny, zejména pro nejchladnější oblasti, protože je lepší počkat, až se země ohřeje. Podzimní výsadba je možná, ale vyhněte se obdobím mrazu.

Země musí být bohatá, svěží, lehká a humózní. Tento cibulovitá vytrvalá rostlina je mrazuvzdorná (-20°C), ale stejně jako u všech cibulovin je třeba zabránit stagnaci vody.

Denivka se v okrasné zahradě usadí všude: meze, skalka nebo masiv. Tato rostlina proto není vybíravá na své umístění.

Hemerocallis denivka
Kredity: ananalin / iStock

Plantáž

Výsadba se proto provádí nejlépe mezi dubnem a květnem. Udělejte díru pro umístění cibule a zasaďte ji, přičemž límec zakopejte 3 až 4 cm pod zem. Každou cibuli rozmístěte 30 až 80 cm od sebe v závislosti na odrůdě.

Pěstuje se i denivka hrnec k výzdobě terasy nebo balkonu. Stačí, aby byl hrnec na dně proražený pro odvádění vody a aby byl alespoň 30 cm hluboký.

Rozhovor

Zálivka musí být pravidelná, zejména v prvních měsících. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš.

Po pevném usazení denivka již nevyžaduje zvláštní péči. Bude stačit jednoduše odříznout vybledlé stonky, obvykle mezi květnem a červencem.

Malý +: pupeny denivky mají chuť zeleného oříšku a jsou mírně pepřové. Květiny je také možné konzumovat maximálně 4 hodiny po vylíhnutí, abyste objevili jejich překvapivou chuť mučenky.

Bodlák modrý: výsadba, pěstování a péče

Jaké květiny můžete zasadit v srpnu?