Jaké květiny můžete zasadit v srpnu?

Často máme tendenci si myslet, že měsíc srpen – a konec léta obecně – není ideálním obdobím pro výsadbu květin. A to není úplně špatně. Jak již bylo řečeno, příroda je velmi dobře udělaná… Nic tedy není nemožné! Mezi dvěma sklizněmi ovoce a zeleniny, které jsou v tuto dobu v plném výnosu, je tedy zcela možné zasadit několik květin. Pojďme se podívat, které z nich!

Kalifornský mák

Velmi odolná a nenáročná na výsev (protože není příliš náročná na kvalitu půdy), tato barevná květina může ozdobit každý záhon! Ideální, pokud jste fanouškem venkovských květin, je kalifornský mák ještě robustnější, když je zasazen na konci léta.

oranžový kalifornský mák
Kredity: iStock / Frederic Hodiesne

Lilie Madonna

Tato rustikální květina je dotekem elegance, který dokáže sublimovat každou zahradu, a to jak díky své neuvěřitelné bělosti, tak i díky své opojné vůni. Vysazuje se koncem léta, nejlépe na slunné místo.

květ bílé lilie
Kredity: iStock / Takako Watanabe

Leknín

Tento krásná vodní květina Esenciální ozdobí každý bazén svou jemností a poezií. K rozkvětu potřebuje leknín stojatou vodu a nebojí se chladu ani mrazu. Po stránce údržby stačí odstranit odkvetlé květy.

kultura leknínů
Kredity: suju / Pixabay

Topolovka

Oceňujeme jednoduchost této velké květiny, která dokáže ozdobit jakýkoli okraj. Měli byste si však dávat pozor, protože díky své výšce je ve větru křehký. Nezbytné je proto polosluněné místo chráněné před nepřízní počasí.

topolovky
Kredity: Sorajack / iStock

duhovka

Jediným pokynem, který je třeba dodržovat, je zasadit tuto květinu mimo místa, která jsou příliš vlhká, na místo vystavené slunci a ne příliš blízko jiných plantáží. Kosatec nemá rád stínování… Stačí si jen vybrat z množství existujících odrůd!

duhovka
Kredity: Tony Baggett / iStock

Pomněnka

Jak můžete odolat těmto malým, jedinečně zbarveným květinám? Pomněnka, nazývaná také myší ucho, se vysazuje v srpnu pro jarní kvetení. Buďte však opatrní, protože tato květina se může stát invazivní.

nezapomeň na mě
Kredity: Alexandrum79 / iStock

měsíček lékařský

Měsíček, nazývaný také měsíček, je oficiální rostlina, která má mnoho zdravotních výhod. Je skutečně perfektní pro zvlhčení pokožky a její zklidnění například po spálení sluncem. Navíc odpuzuje některé zahradní škůdce.

Trápit se
Kredity: PhilippT / Pixabay

Podzimní krokus

Krokus není jen výsadou prvních sluncí, protože se dá pěstovat i na podzim, jak napovídá jeho název. Lehká, dobře odvodněná půda a pravidelná zálivka jsou jediné ingredience potřebné k pěstování této jemné květiny.

krokus květ
Kredity: congerdesign / Pixabay

brambořík

Stejně jako doma uvnitř i venku se bramboříku bez námahy daří ve svém jedinečném tvaru. Lze jej nalézt v mnoha barvách: bílá, růžová, červená atd.

Cyclamen
Kredity: armennano / Pixabay

borůvka

Borůvka vysazená v srpnu během zimního období vyklíčí a kvete o několik měsíců později. Stejně jako měsíček je to květina vysoce ceněná pro své léčivé vlastnosti. Je také medonosná, a proto ideální pro přilákání opylujícího hmyzu.

borůvka
Kredity: erwin66as / Pixabay

Denivka: výsadba, prořezávání, pěstování a péče

4 luštěniny, které zlepšují kvalitu půdy