10 velkokvětých rostlin pro vaši zahradu

Květinové zahrady ohromují oči a nabízejí lahodné květinové vůně. Pokud chcete zahradu, která nezůstane bez povšimnutí a odráží vaši vášeň pro kvetoucí rostliny, velkokvěté rostliny jsou pro vás. Kromě toho budete mít na výběr mezi velkou paletou barev a mnoha odrůdami, které jsou navzájem originální. Zde je 10 velkokvětých rostlin, které můžete pěstovat na vaší zahradě!

1) Hortenzie

Hortenzie odhalují obrovské koule květin. Tyto velké bambule zkrášlují krajinu tím, že přecházejí z modré do růžové a procházejí fialovou a lila. Existuje mnoho odrůd hortenzií což vám umožní vytvářet barevné chladiče!

hortenzie
Kredity: Xantana / iStock

2) Japonská kamélie

Pokud máte rádi anglické nebo romantické zahrady (většinou se k sobě hodí), japonská kamélie je květina pro tebe. Je to poměrně odolná rostlina a přijímá i stinné kouty. Japonská kamélie velmi oceňuje vřesovou půdu. Na internetu najdete mnoho druhů kamélií. Pro Tato stránkazde je promo kód -10%: lamaison10.

kamélie Japonsko
Kredity: penkanya / iStock

3) Krokus velkokvětý

a vernus krokusy je cibulovina, která se velmi snadno pěstuje a vyžaduje velmi malou údržbu! Tato odrůda krokusu odhaluje větší květy než krokus obecný. Barvy se mohou lišit mezi fialovými, žlutými nebo pestrými květy (často fialově pruhované s bílou). Krokus velkokvětý měří 10 až 15 cm na výšku, začíná zakořeňovat v září a kvete mezi březnem a dubnem.

krokus
Kredity: apugach / iStock

4) Okrasný česnek

Okrasný česnek (Allium giganteum) vytváří nádherné koule složené z fialových zubatých květů. Na zahradě nezůstane bez povšimnutí, protože jeho velký stonek může měřit až 15 cm na výšku. Co dodat zahradě výšku. Navíc je to zvláště odolná a robustní rostlina. Jeho koule mohou měřit až 30 cm v průměru. Další skvělá květina pro začlenění do vaší zahrady.

okrasný česnek Purple Sensation allium
Kredity: onkelramirez1 / Pixabay

5) Ibišek Moscheutos

Hibiscus moscheutos je květ o průměru 30 cm v růžové, červené nebo bílé barvě. Oceňuje slunná místa a odvodněné půdy. I přes svůj exotický vzhled je to robustní rostlina, která poměrně dobře snáší chlad. Je to bažinatá rostlina, proto má ráda vlhká místa. Semena se vysévají na jaře nebo na podzim do horkého skleníku.

Hibiscus moscheutos
Kredity: sedm75 / iStock

6) Odvážná Dahlia

Dahlia Bodacious vám slibuje originální a poutavou zahradu. Jeho okázalé květy, směs jasně žluté a ohnivě červené, skutečně přehlíží krajinu a přinášejí krásné světlo. Tyto měří přibližně 20 cm! Skutečné malé ohnivé koule v krajině!

Dahlia Bodacious
Kredity: Catalinus / iStock

7) Obří stepní lilie

Tyto květiny zabírají místo a velmi dobře se hodí na louky. Oddenky mají tvar podivných podzemních chobotnic. Tato rostlina může měřit až 3 m na výšku. Říká se mu také „liščí ocas“ kvůli jeho velkým, štíhlým květinovým stonkům. Existují různé barvy v závislosti na odrůdách, jako je fialová, oranžová nebo bílá.

obří stepní lilie
Kredity: beekeepx / iStock

8) Magnolie Grandiflora Mont Blanc

Magnolia Grandiflora Mont Blanc je velmi velká květina, která měří mezi 25 a 40 cm v průměru! Tato působivá květina je dokonale bílá a navzdory své impozantní velikosti vnáší do krajiny určitou lehkost. Kvete obvykle koncem jara a lze ji obdivovat celé léto.

Magnolia Grandiflora Mont Blanc
Kredity: ma-maison-mag.fr

9) Slunečnice

Pokud chcete do své zahrady vnést pěknou záři, slunečnice je perfektní malé rostlinné sluníčko. Jeho velké žluté květy a jeho černé srdce plné semen v létě shlíží do krajiny a sleduje slunce po celý den. Slunečnice oceňuje bohatou půdu, zvažte přidání hnoje nebo dobře prohnilého kompostu. Půdu musíte také udržovat v chladu pravidelným zaléváním.

Slunečnice
Kredity: Luka Balkovic / iStock

10) Topolovka

Tato vytrvalá rostlina odhaluje velkolepé kvetení. Krása topolovky vás nechá beze slova. Mají tento jedinečný reliéfní vzhled, díky kterému jsou tak okouzlující. Stonky květů mohou měřit až 1 m50 na výšku. Na zahradě se objevují mezi červnem a zářím. Existují různé odrůdy, některé s dvojitě nařasenými květy, které přinášejí do prostoru hodně objemu. Trochu víc, je to včelí rostlina.

topolovky
Kredity: Sorajack / iStock

4 luštěniny, které zlepšují kvalitu půdy

Růže: pěstitelské techniky pro začátečníky