10 podzimních květin, které přinesou barvu do zahrady

O podzimu je známo, že se svým okázalým listím je obzvláště barevným obdobím. Ve skutečnosti červená a žlutá, procházející oranžovými barvami, pak napadají stromy. Podzim však není jen o tom, že listy mění barvy. Nechybí ani stále přítomné podzimní květiny, které zdobí naše zahrady, záhony nebo květináče. Objevte 10 podzimních květin, které do zahrady vnesou barvu.

popínavé květiny

1) Passiflora

Tato květina kvete mezi červencem a listopadem. Voní, odhaluje krémově zbarvené okvětní lístky s dlouhými fialovými vlákny. Ocení místa v polostínu se spíše lehkou půdou.

mučenka
Kredity: Tama66 / Pixabay

2) Clematis

Clematis kvete koncem podzimu a v zimě. Fialová barva a někdy krémově skvrnitá fialová, silně připomíná zvon. Vystavení slunci v odvodněné půdě mu poskytne vše, co pro svůj vývoj potřebuje.

plamének
Kredity: suju / Pixabay

podzimní cibuloviny

3) Crocus sativus

Krokus kvetoucí na podzim nabízí fialové květy se žlutými tyčinkami a červenými vlákny. Tato rostlina se také pěstuje pro šafrán.

krokus květ
Kredity: MichaelGaida / Pixabay

4) Jiřinky

Tato rostlina s velkými květy o průměru asi 20 cm kvete mezi červencem a podzimem. Může růst v optimálních podmínkách na slunci a v chladné půdě. Může dosáhnout výšky až 1,5 m.

jiřina
Kredity: 9883074 / Pixabay

Podzimní kvetoucí keře

5) Oleandr

Tento drobný keř, který kvete v zimě, ocení zejména stinná místa s odvodněnou půdou. Jeho růžová poupata se otevřou a nabídnou krásné bílé květy.

vavřínový cín
Kredity: Tom Meaker / iStock

6) Zimní vřes

Tento keř nese mnoho hroznovitých jasně růžových květů. Kvete během zimy na slunném místě.

fialová zimní zahrada vřes
Kredity: iStock

Trvalky

7) Astry

Světle fialové barvy a hvězdicovité astry kvetou na podzim na místě dobře vystaveném slunci.

modrá astra
Kredity: BoValentino / iStock

8) Chryzantémy

Chryzantémy vypadají jako velké sedmikrásky. Kvetou mezi říjnem a listopadem. Budou se vyvíjet v perfektních podmínkách na slunném koutě zahrady.

chryzantémy
Kredity: chezbeate / Pixabay

Každoroční podzimní květiny

9) Maryland Zinnia

Kvetení cínie probíhá mezi červencem a listopadem. Nabízí květiny více barev ve tvaru sedmikrásky. Tato rostlina je ideální pro kytice.

marylandská cínie
Kredity: Peloria / iStock

10) Myšlenky

Mezi březnem a listopadem kvetou žluté, bílé a někdy i fialové květy macešek. Vězte, že květy jsou jedlé a jsou ideální na barvení nádobí.

myšlenky
edit: AnjoKanFotografie

Růže: pěstitelské techniky pro začátečníky

bojujte proti úzkosti díky této rostlině