bojujte proti úzkosti díky této rostlině

ylang-ylang (Cananga odorata) je rostlina pocházející z tropických a subtropických lesů Asie. Je speciálně pěstován pro výrobu jemných parfémů, protože jeho esence je drahocenná. Ylang-ylang je také známý pro své terapeutické přínosy a přednosti. A je to zejména esenciální olej z ylang-ylang, který se používá v boji proti úzkosti, stresu a záchvatům úzkosti, se kterými může být obtížné žít každý den. Okamžitě zjistěte vše, co je třeba vědět o této nádherné rostlině, která je ylang-ylang.

Kdy a jak zasadit ylang-ylang?

Výsadba ylang-ylang probíhá během jaro když se vegetace znovu rozběhne. Tento strom je často vysazován do květináčů pro svůj tropický původ a tedy i jeho specifické potřeby. Po obdržení musí být přesazeno ve větším hrnci. V mírnějším podnebí než v tropech se totiž musí pěstovat výhradně ve velkých květináčích.

Když se vrátí dobré počasí, je docela možné jej umístit na zahradu. Strom vydrží silný vítr a krátká období mrazů. Chcete-li mít možnost vidět krásný květ, bude potřebovat vhodné místo na zahradě. Vložte ylang-ylang slunce v čerstvé půdě a především dobře vyčerpaný.

Po pár letech (ale relativně málo oproti jiným stromům) bude umět měřit až 18m vysoký a vyrobit kmen o šířce 4 m.

ylang ylang
Kredit: mypuy

Údržba

Během výsadby by měla být zálivka vydatná a pravidelná. Zalévejte každé tři dny mezi jednotlivými zálivkami nechte půdu vyschnout. V interiéru se vyhněte jeho umístění v místnostech s klimatizací, která má tendenci vysušovat okolní vzduch. Pokud není vzduch dostatečně vlhký, strom se může stát obětí útoků svilušky. K udržení dobrého hygrometriezvažte každodenní postřik vodou na listy.

Výhody ylang-ylang

Esenciální olej ylang-ylang najdeme v LÉKÁRNA nebo ve specializovaných prodejnách. Může být použit různými způsoby v závislosti na požadované akci. Je možné vdechnout to nanesením několika kapek na kapesník nebo použitím inhalátoru nebo použití v oleji masáž pro záda a solar plexus. V druhém případě jej nezapomeňte zředit na 20% v rostlinném oleji, aby nedošlo k popálení. Stejně jako všechny esenciální oleje by neměl být požíván nebo používán v čisté formě. Kromě toho se doporučuje doporučení lékaře v závislosti na vašich poruchách a přáních k působení tohoto oleje.

Esenciální olej extrahovaný z květů má relaxační vlastnosti. V případě úzkosti, která se obvykle projevuje bušením srdce nebo zvýšeným krevním tlakem, může být silice ylang-ylang dobrým uklidňujícím prostředkem.

Výtažky z ylang-ylang jsou také afrodiziaka a pomáhají v boji proti impotenci.

Nakonec lze jeho esenciální olej použít také na pokožku k tónování a redukovat strie.

10 podzimních květin, které přinesou barvu do zahrady

Černé květy: 10 přírodních odrůd k výsadbě