Černé květy: 10 přírodních odrůd k výsadbě

Černé květy jsou v zahradách k vidění jen zřídka a přesto si své místo plně zaslouží. Jakkoli jsou vzácné a fascinující, mají zvláštnost v tom, že zdobí a zvýrazňují ostatní rostliny v zahradě. I když „čistá černá“ v zahradě ve skutečnosti neexistuje, některé květiny se jí velmi přibližují. Obecně černá evokuje temnotu a negativitu, přesto černé květy spíše evokují něco mystického, až magického. Přinášejí do zahrady nádech elegance jako jemný šperk. Zde je 10 odrůd černých květin, které můžete zasadit do vaší zahrady. Okouzlující masiv nebo kouzelný hrnec, je to na vás!

1) Černá petúnie

Černá petúnie je tak fascinující, že přitáhne pozornost k vaší zahradě. Tato okouzlující odrůda byla poprvé představena před několika lety společností Ball Horticulture Co. Spárujte ji s jasnými květy pro vznešený kontrast.

květy černé petúnie
Kredity: rmac8oppo / Pixabay

2) Tulipán „Královna noci“.

Tulipán “Queen of the Night” by měl být květině nejbližší k černé barvě. Ve skutečnosti je velmi tmavě hnědá, ale to se projevuje pouze na slunci. Tulipán je velmi nenáročný na pěstování, je mrazuvzdorná rostlina, která kvete uprostřed až pozdního jara. Zkombinujte ji s bílými tulipány pro glam efekt.

černé květy tulipánů
Kredity: dassel / Pixabay

3) Aeonium „Zwartkop“

Je to šťavnatá rostlina s načervenalými barvami přecházejícími do fialové a jejíž střed je tmavě zelený. Spárujte to se žlutými květy! Pozor, nepodporuje chlad.

černé květy Aeonium
Kredity: RonPorter / Pixavay

4) Coleus „Černý princ“

“Černého prince” lze pěstovat jako trvalka v teplých podnebích nebo jako letnička v chladnějších podnebích. Jeho tmavé olistění je ideální na okraji zahrady.

černé coleus květiny
Kredity: MikeGoad / Pixabay

5) Myšlenka “Viola”.

Okvětní lístky této květiny působí sametově. Vyžaduje velmi malou údržbu a vydává podmanivou vůni.

květy černé macešky
Kredity: pxzde

6) Černá kana

Vneste do své zahrady trochu exotiky pomocí canna. Tato rostlina může dosáhnout výšky 1 m 50. Je chamtivý na světle, bude potřebovat alespoň 6 hodin slunce denně.

cana černé květy
Kredity: Usien / Wikipedia

7) Topolovka

Tento topolovka černá je výjimečná. Někdy je skvrnitý bílou barvou a připomíná galaxii.

černé květy topolovky
Kredity: AlgraRia / Pixabay

8) Kala

Tato květina je prostě velkolepá jak tvarem, tak barvou. Kala v květináči nebo v zemi oslní kontrastem mezi světle zeleným olistěním a velmi tmavě fialovým květem.

květy černé lilie
Kredity: D1creations / Pixabay

9) Černý ophiopogon

Tato černá tráva je zářivá. Je ideální pro okraje nebo skalky na zahradě. Rostlina má brzy na jaře velmi intenzivní černé olistění, které v létě přechází do tmavě fialové. V polovině léta se objevují malé bílé květy následované malými černými semeny.

Ophiopogon
Poděkování: Emőke Dénes / Wikipedia

10) Čemeřice černá

Čemeřice černá má mnohem více okvětních lístků než čemeřice klasická. Jeho okvětní lístky jsou sametové a nádherně černé. Tato květina je ideální ve stínu.

květy čemeřice černé
Kredity: angelinaelv / Pixabay

Prameny: Svět, Slibové dary

Související články:

Modré květy: 10 odrůd pro úplně modrou zahradu!

Cœur de Marie: poradenství v oblasti výsadby a údržby

Krokusy: výsadba a péče

bojujte proti úzkosti díky této rostlině

tipy na výsadbu a údržbu