mít na jaře krásné květiny

Všichni známe krásné jarní krajiny. Nedějí se však jen kouzlem. Proti proudu je zpracována zahrada. Podzim je však právě tím ideálním obdobím pro zakládání budoucích cibulovitých květů. Cibule skutečně stihnou před zimou zakořenit. Předzvěstí jara jsou také cibuloviny. Když jsou všechny ostatní rostliny a keře ještě v klidu, ohlásí cibulovité rostliny plachý návrat slunce. Zde jsou všechny naše tipy, jak zasadit cibuloviny na podzim a mít krásnou květinovou zahradu na jaře.

Tisíce žárovek

Výhodou cibulovin je, že existují stovky odrůd. Na výběr budete mít velikost, barvu i tvar. Nejznámější jsou: tulipány, narcisy, narcisy, krokusy, hroznové hyacinty nebo třeba sněženky.

sněženky
Kredity: Muzka / iStock

Výsadba cibulovin na podzim

1) Začněte přípravou půdy odstraněním plevele a malých oblázků. Přidejte zeminu z květináče do zahradní půdy, abyste zlepšili odvodnění.

2) Pokud chcete vytvořit skupinu květin, vykopejte velkou díru. Pokud plánujete zasadit několik cibulovin, udělejte několik malých otvorů. Hloubka bude záviset na velikosti žárovky. Malé cibulky o průměru 2,5 až 5 cm budou potřebovat otvor hluboký 7 až 10 cm. U větších (od průměru 5 cm) udělejte otvory hluboké 15 cm.

3) Nainstalujte žárovky do otvorů tak, aby směřovaly nahoru. Dávejte pozor, abyste kořeny příliš nepoškodili, netlačte, pouze shazujte. Umístěte každou žárovku 7 až 20 cm od sebe v závislosti na jejich velikosti.

4) Nakonec vyplňte otvory a zalijte, pokud je půda příliš suchá.

Zde máte všechny techniky pro výsadbu cibule. Během zimy zcela přestaňte zalévat.

Jaké rostliny pěstovat pod stromy?